To musisz wiedzieć, nim kupisz żarówki LED

Last modified date

Oświetlenie ledowe, czyli uzyskiwane za pomocą diod LED oraz żarówek led, na stałe wpisało się w aranżacje pomieszczeń. Możemy je znaleźć w kuchni, łazience, korytarzu, a nawet w garażu.

lampa uliczna led

Autor: thisisbossi
Na czym ono jednak polega? Przeczytaj, abyś wiedział, jakie reklamy produktów LED są niefachowe a także mylące.
Dioda LED składa się z dwóch warstw półprzewodników wariantu „p” oraz „n” tworzących tzw. złącze epilaktyczne, w jakim energia elektryczna przetwarzana jest wprost na światło. Czip LED może posiadać różne obudowy. Budowa – fasady wentylowane diod ledowych sprzyja ich długowieczności szacowanej na 100 000 godz.

W których miejscach stosować oświetlenie ledowe? Skuteczność świetlna diod LED wytwarzanych seryjnie nie jest aż tak wielka. Diody ledowe emitują światło jednobarwne, zależne od użytych do ich wytwórczości związków chemicznych. Pojedyncza dioda nie może być stosowana jako źródło światła do całościowych zamysłów oświetleniowych, bowiem nie jest realne bezpośrednie otrzymanie światła białego z pojedynczego styku półprzewodnikowego p-n.
Diody Ledowe są szczególnie trwałe na urazy mechaniczne i wibracje, dlatego że, w odróżnieniu od pozostałych źródeł światła nie mają żarnika, fragmentów napełnionych gazem ani szklanych części. Mogą pracować w dowolnej pozycji. Są też niewrażliwe na okoliczności środowiskowe. Zespół diod pomieszczonych we wspólnej oprawce z układem redukcji napięcia oraz sterowania prądowego wyekwipowany w trzonek E27 może być zastępnikiem dla małej żarówki. Diody są także użytkowane między innymi w oświetleniu ogrodowym a również ścieżek rowerowych. Lampa uliczna LED nie stanowi obecnie rzadkiego widoku- zdecydowanie pomocna strona, dobrze zajrzeć.
lampa uliczna led

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
W pomieszczeniach mogą spełniać tak role ozdobne, jak i użytkowe, przykładowo w kuchniach albo w toaletach, przede wszystkim jako światło dekoracyjne.

Decydując się na podobne rozwiązanie, powinniśmy mieć na względzie, że diody dostępne w handlu dają względnie mało światła. Oprawa rastrowa LED idealnie nadaje się do biura- .

admin