Last modified date

Kupując kluczowy element w mieszkaniu i ogródku, jakim jest oświetlenie, powinno zastanowić się nad wyborem lamp świecących na diodach led. To technologia z lat sześćdziesiątych, lecz do powszechnego użytku weszła niedawno. W tym przyjemnym tekście uświadomię wam, iż ta bardzo użyteczna technologia musi na stałe zagościć w waszym domu.

Lampa

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Nieważne, czy interesują nas lampy sufitowe, lampy wiszące, lampy ogrodowe i salonowe, diody led posiadają wiele zalet. Po pierwsze, charakteryzuje je nieduży pobór energii elektrycznej, który zwraca wyższy ich koszt od zwykłych żarówek – sprawdź ofertę na . Jest to spowodowane małym napięciem potrzebnym do ich działania, dobrym współczynnikiem sprawności i małymi stratami energii . Secundo, skłonić do zakupu mogą niewielkie rozmiary. No ostatnia zaleta, lampy LED tworzą naprawdę dużo światła. Nie należy zniechęcać się wysoką ceną, albowiem przyszłościowa technologia okazuje się bez dwóch zdań warta swych pieniędzy, a dodatkowo wydatek zwróci się całkiem szybko. Przekonamy się o tym, przeglądając kolejne rachunki za energię elektryczną.

Co ciekawe, diody led to nie tylko lampy . Parę lat temu na półkach w sklepach ze sprzętem komputerowym pojawiły się wyświetlacze wykorzystujące tę technikę. Podobnie jak w wypadku oświetlenia domowego, tu też diody dadzą niezłe oszczędności w poborze energii.

Jeżeli szukasz podobnych materiałów na taki temat, to śmiało zobacz to uzupełniające info (http://www.ewinietki.pl/winiety/wegry) – ono także okaże się godne Twojego zainteresowania.

Dodatkowo jakość paneli LED okazuje się większa niż tradycyjnych ciekłokrystalicznych urządzeń. Oddają one często wyższą jasność i szersze spektrum kolorów. Jeszcze niedawno tego typu ekrany kosztowały o wiele więcej w porównaniu do swych ciekłokrystalicznych odpowiedników, ostatnio ta tendencja się odwraca. Dobry sprzęt da się kupić już od 500 złotych, praktycznie w dowolnym sklepie komputerowym.

admin