Taśmy LED jako nadzwyczajne wyjście oświetleniowe

Last modified date

Taśmy LED to wyjątkowe rozstrzygnięcie, aby oświetlić pokój, biuro, czy też ogród. Specyficznymi cechami taśm LED są elastyczność, oraz prostota montażu. Podstawowymi walorami produktu jest pokaźna oszczędność energii elektrycznej, oraz niska temperatura w czasie świecenia.

Pogięta taśma ledowa

Autor: ricardo lafuente
Źródło: http://www.flickr.com

Taśma LED 5050 jest dostępna w różnych odcieniach, także z przeróżnymi pułapami szczelności. Taśmy LED stają się w dzisiejszych czasach prawie wszechstronnym wyjściem wykorzystywanym w oświetleniu. Dzięki swym niezwykłym właściwościom można je bez najmniejszego problemu zastosować we wszelkich miejscach, nawet tych najciaśniejszych, gdzie zastosowanie wszelkiego innego oświetlenia byłoby nierealne.

Z uwagi na swą elastyczność znakomicie nadają się do montażu w mieszkaniu, jak też w profesjonalnych aranżacjach świetlnych, gdy nadzwyczaj ważne jest stworzenie właściwej oprawy świetlnej. Wdrożenie taśmy przekształca pomieszczenie, także kreuje w nim sympatyczny klimat i przyjemną aurę dla przebywających w nim ludzi.

Wszelkie taśmy diodowe różnią się od siebie barwą światła, gatunkiem zastosowanych diod, odcieniem podłoża, oraz stanem zabezpieczenia na warunki atmosferyczne.

Kliknij na ten odsyłacz oraz przeczytaj więcej szczegółów na stronie (https://sklep.doko.pl/pl/p/Bezprzewodowy-rejestrator-danych-ShineWiFi-S-GROWATT/31809) – tamte materiały powiększą Twą wiedzę na poruszany w niniejszym tekście problem!

Taśma LED RGB 5050 jest taśmą, która dostarcza możliwość osiągnięcia stosownego efektu kolorystycznego. Przez regulację napięcia, za pomocą regulatora, na każdym z 3 kanałów kolorystycznych RGB możemy uzyskać wynik mieszania się kanałów kolorystycznych.

Dla wykonania efektu kolorystycznego taśmy LED RGB obok zasilacza muszą być podłączone do sterownika, jaki przez sterowanie napięciem każdego z przewodów RGB zapewnia pozyskanie spodziewanego efektu kolorystycznego.

LED

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Do najpopularniejszych aranżacji z wykorzystaniem taśmy LED zaliczyć można podświetlanie schodów, sprzętów kuchennych, witryn i galerii sklepowych. Niezwykle często także stosowana jest do podwieszanych stropów. Elastyczność taśmy pozwala na podświetlanie arkad, także komponowania skomplikowanych aranżacji świetlnych. Zastosowanie pasków LED zależy jedynie od naszej fantazji. Taśma LED 5050 zasilana jest małym napięciem, toteż możemy spożytkować je w miejscach, gdzie ciężko o zasilanie 230V.

admin