Tapicerowane elementy do wykończenia pomieszczenia – na co warto zwrócić uwagę?

Tapicerowane elementy nadają wnętrzu wyjątkowego wdzięku. Wybór tkanin wykorzystywanych na obicia jest tak duży, że każdy może zastosować tego rodzaju wyposażenie do swojego domu.

ławeczki tapicerowane

Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Projektanci szczególnie rekomendują panele ścienne i ławeczki, które są wyjątkowo stylowe.

Panele ścienne tapicerowane mogą być ciekawą ozdobą wnętrza (panele ścienne tapicerowane). Panele zazwyczaj mają formę prostokątów lub kwadratów, z jakich tworzy się ścianki. Rozmiar pojedynczego elementu uzależniony jest właściwie jedynie od wizji klienta. Panelami ściennymi możemy pokryć całą ścianę bądź jej część, na przykład tworząc zagłówek. Dzięki pięknym materiałom i specjalnej fakturze panele tapicerowane sprawiają, że pomieszczenie, w którym są montowane zyskuje niezastąpione walory estetyczne i dodatkowo izolacyjne (wygłuszają ścianę, przez co nadają pomieszczeniu większej intymności).
ochrona

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Taka ławeczka może mieć wielorakie zastosowanie – możemy ją postawić w holu aby wygodnie wiązać buty, może służyć jako siedzisko do toaletki, albo możemy stworzyć z jej wykorzystaniem designerski kącik wypoczynkowy. Ławeczki tapicerowane tworzone są w rozmaitych stylach – ludwikowskim, glamour, skandynawskim i nowoczesnym. Ozdobne, a jednocześnie wielofunkcyjne ławeczki dodają wnętrzu uroku (ławeczki tapicerowane). W wyglądzie ławeczki tak samo istotną rolę, co obicie odgrywają nóżki.

Projektanci proponują ławeczki jednokolorowe oraz wzorzyste, z kolei nóżki mogą być metalowe bądź drewniane. Ogromną popularnością cieszą się typu Chesterfield z interesująco wygiętymi nóżkami.
Doskonale pasują do stylizowanych wnętrz.

admin