Sztuczne kwiatki jako świetna ozdoba do pokoju

Last modified date

Są połączeniem wygody, postępu technologicznego i poczucia estetyki oraz oczywiście szczerych intencji. Sztuczne kwiaty dekorują nasze domy działki, nie raz nie bylibyśmy w stanie odróżnić ich od prawdziwych roślin. Na brak ofert i gatunków syntetycznej roślinności nie można narzekać. W samych kwiaciarniach przebieramy między bukietami nylonowymi, lateksowymi czy papierowymi. Gros sztucznych kwiatów stanowią jednak egzemplarze poliestrowe. Sprzedający i handlujący uznają kwiaty z poliestrowego materiału za faktycznie trwałe, ładne i niedrogie. To dzięki tym czynnikom są one niezmiernie popularne wśród klientów.

kwiaty

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Sztuczne kwiaty są pierwszym skojarzeniem ze sztuczną roślinnością. Na kwiatach się jednak nie kończy, kupujemy przecież fabryczne krzewy, drzewka, połacie trawy itp. Zwolennicy roślin ozdabiających wystroją też własne domy zwisającym, sztucznym pnączem.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy pościel tania tego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszystkie Twe wątpliwości.

Także i z dużej doniczki w rogu pomieszczenia mogą wystawać sztuczne roślinki.

Sztuczne kwiaty to duże pole do popisu dla twórców kwiatów papierowych. Konsumenci zaopatrują się w coraz bardziej wymyślne ich formy. Papier, jako materiał, nadaje się do formowania lepiej niż inne materiały. Odpowiednio barwiony i konserwowany wywołuje u klientów, a zwłaszcza klientek nie gorsze wrażenie piękna niż prawdziwy kwiat.

kwiaty

Autor: Pink Sherbet Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Brak zapachu (chyba, że sztuczny kwiat zaopatrzony jest w specjalną woń, która trwa jednak krótko) pozwala momentalnie odróżnić prawdziwą roślinę od udawanej. Panie ceniące w kwiatowych prezentach naturalność kwiatka będą cieszyć się podarunkiem dość krótko. Jedne kwiaty nie wytrzymują po podcięciu dłużej niż dwie doby, niektóre – np. róże -więdną dopiero po okresie tygodnia.

„Problemu” obumierającego kwiatka nie ma przy sztucznych egzemplarzach. Sztuczny kwiat, choć nie odda klimatu naturalności i naturalnego zapachu, jednak stanowi nieniszczejącą pamiątkę. Nie służy wyłącznie jako dowód wdzięczności – łatwo upiększymy nim pokój, czy pomieszczenie w biurze. Syntetyczne kwiaty nie przetrwają uszkodzeń mechanicznych oraz intensywnych opadów. Szczególnie deszcz potrafi zniszczyć strukturę i walory barw, a więc całościowy efekt sztucznego kwiatu. Dla podtrzymywania sztucznego, ale mimo wszystko piękna kupujmy i trzymajmy sztuczne kwiaty.

admin