Szkolenia z hydrografiki – czyli jak ozdabiać przedmioty drukiem wodnym

Last modified date

Ozdabianie przedmiotów interesującymi motywami jest znane od zawsze. To jaki sposób ozdabiania się wybierze zależy rzecz jasna w pierwszym rzędzie od materiału, który ma być ozdobiony, jak również od techniki, jaką możemy zastosować. I tak dla przykładu, drewno możemy między innymi pomalować, ale również wygrawerować.

dekoracje wnętrz

Autor: home&you
Źródło: home&you
Rzecz jasna, na rynku pojawiają się co jakiś czas nowinki w zakresie technik dekoratorskich, które mogą mieć zastosowanie w różnych branżach. Świetnym przykładem może być hydrografika. Czym się cechuje?Firmy zajmujące się ozdabianiem przedmiotów, ale także osoby prywatne, dla których dekorowanie jest formą hobby, poszukują takich technik, które zapewnią niebanalne wzornictwo z wykorzystaniem łatwych w obsłudze narzędzi, dzięki czemu nanoszony wzór czy motyw będzie równocześnie trwały i stabilny. Hydrografika doskonale realizuje tą funkcję. Jest to nic innego jak druk wodny, a więc ozdabianie przedmiotów z wykorzystaniem wody i specjalnie dedykowanej do tego zadania folii. Jak przebiega cały proces?Zdobienie przedmiotów z udziałem opisywanej techniki jest niezwykle proste. Do jego przygotowania niezbędna jest wanienka, w której będzie można umieścić przedmiot, a wcześniej folię posiadającą wzór nanoszony na przedmiot. Aby folia pokryła całą powierzchnię, trzeba zmienić jej konsystencję na żelową i w tym celu stosuje się aktywator nanoszony pistoletem.

kolory

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Istotne jest to, by folia przed zadziałaniem aktywatora znajdowała się w wodzie sięgającej 30 stopni. Kiedy zastosujemy aktywator i folia zmieni swoją konsystencję, zanurzamy w wanience powoli przedmiot, który ma być nią pokryty, a następnie po chwili wyjmujemy. Po odczekaniu ok. 30 sekund należy przedmiot wymyć, aby zeszły niepotrzebne resztki żelu z przedmiotu.http://www.galeriaoswietlenia.pl/127-klasyczne galeriaoswietlenia.plCały proces trwa niedługo i jak widać nie jest zbytnio skomplikowany. Warto tylko pamiętać jak należy krok po kroku postępować oraz zachować odpowiednią temperaturę wody i zakupić niezbędne narzędzia. Dla amatorów poleca się szkolenia z hydrografiki, chociaż wiele interesujących informacji dotyczących tego tematu możemy znaleźć także w sieci – sprawdź: oferta szkolenia z hydrografiki.
Warto wziąć pod uwagę ten sposób ozdabiania, tym bardziej, że możemy go wykorzystać dla przedmiotów wykonanych z różnych tworzyw: szkła, metalu czy gumy.

admin