Szafa pod – ciekawe sposoby na zaoszczędzenie miejsca

Last modified date

Po wybudowaniu wymarzonego domu, należy nam odpowiednio wykończyć przestrzeń. Najczęściej posiadamy do dyspozycji jeszcze poddasze, które adaptujemy pod pokoje. Dlatego dochodzą nam schody prowadzące na piętro. A pod nimi przestrzeń, którą z powodzeniem możemy wykorzystać jako szafę.

szafka pod schodami

Autor: Juha Kettunen
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa przestrzeni pod schodami jest ciekawym konceptem szczególnie, gdy nasz dom nie jest duży, i nie mamy piwnicy. Szafę, którą stworzymy pod schodami możemy wtedy wykorzystać jako domową spiżarnię, albo miejsce przechowywania narzędzi. Od nas zależy, czy wykończymy ją sami, czy zamówimy profesjonalistów, którzy wymierzą i dokładnie zaplanują jej wnętrze. Szafa (szafa narożna młodzieżowa) umiejscowiona pod schodami to sposób na oszczędzenie przestrzeni w naszym mieszkaniu.

szafki

Autor: Gareth Saunders
Źródło: http://www.flickr.com

Sklepy budowlane i wnętrzarskie pozwalają nam jednak w tym momencie możliwości stworzenia takiej szafy samodzielnie. Wystarczy dokładnie wymierzyć środek, zastanowić się jakie chcemy w środku mieć rodzaje szafek, drążków, bądź szuflad do wykorzystania. Każdą z półek rozrysowujemy na osobnej kartce, zastanawiamy się jakich haków i podpórek do podwieszenia będziemy potrzebować. W następnej kolejności idziemy do sklepu z płytami drewnianymi bądź pilśniowymi i zamawiamy potrzebne części. Dokupujemy śruby i inne metalowe elementy, które posłużą nam do montażu półek w środku. Najcięższe będzie odpowiednie zaprojektowanie drzwiczek do szafy. Tu radzimy poradzić się fachowca.

Wnętrzarskie sklepy mają sporą gamę różnorodnych segregatorów do szaf. Dzięki temu wystarczy nam w środku zwykły drążek, na którym możemy powiesić materiałowe półki – kupimy wersję rozmiarowo do przechowywania butów, bluzek, spodni… Do wyboru, do koloru. Idealnie jest także kupić w pokrowce na lepsze kurtki – będą niezwykle dobre przy przechowywaniu płaszczy, do których lubią przyczepiać się różnego rodzaju nitki.

admin