Szafa do łazienki wisząca – sposoby podejmowania decyzji

Urządzenie łazienki jest równie istotne jak umeblowanie pozostałych pomieszczeń w budynku. W doborze mebli do łazienki należy postawić na funkcjonalność i jakość mebli, a potem formą.

szafka łazienkowa

Autor: Elita
Źródło: http://www.topsanit.pl
Umeblowanie do łazienki nie powinny hamować codziennej toalety i wystawiać na urazy. Solidne meble są stworzone z towarów odpornych na wilgoć i pociągnięte lakierem poliuretanowym. Znakomicie, jeżeli lakier pokrywa pełną przestrzeń mebla, nie wyłącznie część przednią. Tylna ścianka (http://www.creoconcept.pl/) powinna być nieco cofnięta, aby nie dotykać ściany łazienkowej, albowiem na niej skrapla się para wodna. Okucia i uchwyty muszą być ochronione przed korodowaniem.

Szafka łazienkowa słupek jest nadzwyczaj wymagająca, ponieważ musi być zbudowana z surowców wytrzymałych na wilgoć, oprócz tego, należałoby zwrócić uwagę na takie rzeczy jak tworzywo wykonania, oraz okucia, bowiem stojąc w zwilgotniałym pomieszczeniu prędko rdzewieją.

Szafkę pod umywalkę najpoprawniej kupować z umywalką . Jeżeli nie chcemy wymieniać obecnych mebli do łazienki, nieodzowna będzie precyzja i porada fachowca. Porównajmy wszelkie wymiary obu sprzętów, zapytajmy o możność zwrotu produktu.

Oprócz mebli (zobacz materac piankowy 160×200) umiejscowionych nad umywalką, tak samo istotne są szafki pod umywalkę. Do najpopularniejszych mebli podumywalkowych należą wzory jedno, lub dwudrzwiowe.

Stworzone również z towarów wytrzymałych na działanie wilgoci, z czołem i korpusem stworzonym z płyty laminowanej
Szafki stojące są bardziej pojemne, lecz posiadają stały kontakt z wodą, toteż dobrym rozstrzygnięciem będą szafki wiszące, które przekażą odczucie lekkości i optycznie powiększą wnętrze np. szafka łazienkowa słupek.

łazienka

Autor: Oras
Źródło: Oras
Aby szafki nie utrudniały nam korzystania z łazienki i nie wystawiały nas na urazy, nie trzeba wieszać ich na wysokości głowy, nad wanną, również blisko muszli. Aranżując łazienkę należy odszukać optymalną wysokość zarówno dla sprzętów, lustra jak i umywalki (tu oferta). Wybierajmy modele z lakierem poliuretanowym, gdyż pokryta nimi przestrzeń jest odporna na ścieranie, również działanie pary wodnej. Powinno się odpowiednio wyeksploatować wszelkie wnęki i pamiętać o dobrym oświetleniu.

admin