Sypialnia ze skośnymi ścianami – jak ją zaaranżować?

Last modified date

Czasami na nasze mieszkanie wykorzystujemy przestrzeń poddasza. Nie jest to proste zważając na ściany, które są pod skosami. Dziś podsuwamy pomysł na sypialnię na poddaszu ze skosami. Urządzanie takiej miejsca może przysporzyć nam wielu kłopotów. Nim rozpoczniemy wybierać meble, proponujemy dokładnie zmierzyć ściany i zaplanować, gdzie, które elementy staną.

sypialnia na poddaszu

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności zastanówmy się nad o ścianach bez skosów. Świetnie nadadzą się do postawienia na niej dużej szafy, w której będziemy przechowywać odzież. Potem pomyślmy o miejscu w którym znajdzie się komoda bądź toaletka. Jak dla mnie, aranżacja sypialni na poddaszu, to świetny pomysł.

duże łóżko w sypialni

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Zostaje nam kwestia skosu. Jeśli jest on bardzo duży, praktycznie na całą ścianę, ciekawym rozwiązaniem będą wkomponowane w końcówkę skosu szafki pod wymiar. Doskonale wykorzystamy wtedy przestrzeń, w której normalnie gromadziłyby się jedynie koty z kurzu. Mamy jeszcze do rozwiązania sprawę wybrania odpowiedniego łóżka. Optymalnym będzie niewysokie łóżko z szufladami na pościel i nakładanym materacem, obok którego staną dwie szafki nocne z lampkami. Możemy także materac (zobacz materace do spania) położyć bezpośrednio na podłogę. W takiej sytuacji pamiętajmy jednak, by go odpowiednio zabezpieczyć od spodu, by nie ruszał się i nie wędrował po całym pokoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy go położyć nawet pod maksymalnym skosem.

Atutem przestrzeni poddasza jest dobre oświetlenie pomieszczenia. Przeważnie jest ono dobrze nasłonecznione. Jeśli jednak mamy do wyboru dwa pokoje, wybierzmy ten od strony północnej. Będzie on trochę mniej podatny na nasłonecznienie, przez co zachowamy w nim niższą temperaturę i będzie nam chłodniej. Na okna radzimy założyć rolety, można także dodać delikatne, tiulowe firany w pastelowych barwach. Na ścianach zaś można zawiesić jeden większy obraz, bądź kilkanaście mniejszych zdjęć na których uwiecznione są rodzinne wspomnienia.

admin