Sypialnia na szaro – pora na zmianę!

Last modified date

Szarości uchodzą za gustowne kolory. Niektórzy jednak mylnie twierdzą, że szary pokój to wnętrze monotonne i bez wyrazu. Wręcz odwrotnie! Dzięki dodatkom możemy utworzyć eleganckie, nowe pomieszczenie. Dziś koncepcja na szarą sypialnię!

sypialnia w szarych barwach

Autor: Prayitno / Thank you for (5 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim postawmy na kilka odcieni szarości. Ściany możemy wymalować na dwie barwy – jedną, przy której ustawimy wezgłowie łóżka wymalujmy na intensywny, szary kolor, bądź wytapetujmy, zaś trzy pozostałe ściany na pastelowy odcień, zbliżony do jasnego srebra. Do tego idealnie będzie się komponowała ciemna podłoga z paneli.

sypialnia na szaro

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia łóżka jest jedną z najważniejszych znaczących kwestii. Postawmy na łóżko tapicerowane miękką w dotyku tkaniną dzianiną. Zainwestujmy w kilka poduszek o różnej wielkości, które ułożymy na zaścielonym łóżku. Szafki nocne dobierzmy w ciemnym, stalowym kolorze, podobnie jak szafkę na pościel i niewielką szafę. Nad łóżkiem powieśmy kinkiety np. z białymi lub jasnoszarymi kloszami. Pomyślmy koniecznie, by tworzyły zgrabny komplet z górnym oświetleniem pokoju. Gdy chcemy dodać wnętrzu szyku, powinniśmy postawić na gadżety. Według mnie, sypialnia w kolorze szarym to świetny pomysł.

Do szarej aranżacji sypialni idealnie będą zadowalać lustra, ramki na zdjęcia rodzinne, stalowe karnisze, srebrny wazon czy doniczki na kwiaty… Pamiętajmy jednak, by nie przeholować – sypialnia to przede wszystkim miejsce wypoczynku. Duża ilość dodatków może sprawić wrażenie bałaganu, a to już nie sprzyja relaksowi. Dopełnieniem wnętrza będzie pościel – możemy postawić na gustowne połączenie czerni i bieli. Znakomicie prezentować się będzie też jednokolorowa szara pościel. Warto także zainwestować w kapę, którą okryjemy łóżko (zobacz koniecznie – rama łóżka 160×200) w czasie dnia.

admin