Stylizacja wnętrz z wykorzystaniem oświetlenia ledowego

Last modified date

Każde pomieszczenie przeznaczone pod firmę usługową, przykładowo pod kawiarnię czy też salon fryzjerski, oprócz odpowiedniego oprzyrządowania fachowego a zatem odpowiednio: bufetem, ekspresem do kawy, lustrami, suszarkami itp. potrzebuje sposobu na oryginalny styl. Można to uzyskać na różne sposoby.

W kafeterii dla przykładu postawiłbym kominek w narożniku wnętrza. Zapewniło by to nam zarazem ogrzewanie jak też estetyczny styl, zatem przyjemne z pożytecznym.

Ten temat okazał się dla Ciebie zajmujący? To przejrzyj (https://www.francke-art.pl/blog/lozko-kute-niezwykly-mebel-w-twojej-sypialni-n18), że odmienne witryny też mają zbliżone informacje, które pochłoną Cię totalnie.

Co więcej drewniane, sosnowe stoły.

ledowe oświetlenie

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com

Konieczne jest również należyte oświetlenie. Można zastosować lampy na stołach oraz plafony a w nich ekonomiczne żarówki LED, a z rzadka (dla przykładu tuż przed Bożym Narodzeniem), dodatkowo można jeszcze pomyśleć o opcjonalnych dekoracjach świetlnych. Ekonomicznym przedsięwzięciem może być taśma LED smd 3528, która w porównaniu ze zwykłymi lampkami choinkowymi jest dużo tańsza w użytkowaniu. Taśma LED jest na dodatek bardzo giętka, można nią owinąć klatkę schodową, wcześniej ozdobioną gałązkami choinki co na pewno przyda jej atrakcyjności. Kolejnym sposobem gdzie zużytkowana może być taśma LED smd 3528 jest dekoracja ścian budowli. Jest to wyjątkowo modny sposób na ozdobę podwórza i budynku w wioskach Podhala i w jego sąsiedztwie. W okresie wszystkich świąt kościelnych przybiera ten zwyczaj czasami formę specyficznego współzawodnictwa – trwają wyścigi kto uczyni ze swojego domostwa i obejścia większą choinę. Toteż jadąc pomiędzy drugą połową listopada i początkiem nowego roku powiedzmy w kierunku Kasinki Małej, widzimy jak pobocza jarzą się niczym gwieździste niebo w pogodną noc, natomiast po dachach wspinają się jaśniejący Mikołaje z workami i innego tego typu dodatkami.

Dla zapobiegliwego gospodarza w takowym wypadku taśma LED to kapitalne podejście, gdyż diody pobierają znacząco mniej energii aniżeli nawet bardzo ekonomiczna świetlówka. Tego typu światło ma także tą zaletę, iż jest bardzo odporne na warunki atmosferyczne, ponieważ źródło światła jest umieszczone w plastikowej taśmie, dlatego wilgoć nie jest już problemem. Taśma LED używana może być też dla przykładu jako oświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej tablicy reklamowej oraz jak wszelki LED wszędzie tam, gdzie konieczny jest niewielki pobór prądu.

admin