Stwórz własny kalendarz aby codziennie powracać do wakacyjnych chwil…

Każdy z nas letnie wypady ma już za sobą. I z całą pewnością w naszych aparatach, zalega setki zdjęć, które wypadałoby z rozwagą posegregować w celu pokazania rodzinie czy przyjaciołom. W chłodne jesienno-zimowe dni z pewnością wielu z nas powróci z przyjemnością do wakacyjnych zdjęć, nie tylko tych z tego roku. W końcu po to pielęgnujemy wspomnienia w postaci zdjęć, aby piękne urlopowe trwały przy nas każdego dnia.

kalendarz

Autor: Asja Boroš
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne też znacie ten problem. Blisko 600 zdjęć w folderze „wakacje”. Nie jesteśmy pewni, czy zostawić je w całości na płycie, czy wyselekcjonować lepsze zdjęcia, aby wywołać i wrzucić do tradycyjnego albumu? Jednak, zdecydowanie ciekawszym pomysłem na wyeksponowanie zdjęć będzie fotokalendarz – wspomnienie wakacji w nowoczesnym wydaniu.

Towarzyszące nam przez cały rok fotokalendarze, nie kolażu dobranych przypadkowych zdjęć.

Intryguje Cię problematyka omawiana w tym wpisie? Przeczytaj poza tym także inne pokrewne materiały – zwyczajnie wejdź tu (http://nota-bene.com.pl/).

Fotokalendarze z wakacji to coś znacznie więcej, dlatego, że przedstawiają pewną pewne zdarzenia. Zdjęcia z wakacji można ułożyć w ciekawą opowieść i ubarwić je oryginalnymi opisami tego, co miało miejsce w danym dniu. Kalendarz stanie się wówczas swoistą opowieścią, dzięki której nasze wspomnienia żyją i powodują, że momentalnie odwiedzamy egzotyczne zakątki.

Jak przedstawia się tworzenie oryginalnej pamiątki?

kalendarz

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Zacznijmy przede wszystkim od przejrzenia wszystkich zdjęć. Wybierzmy tylko te, które naszym zdaniem są najlepsze. Następną czynnością będzie projekt. Zdjęcia, które zasługują na wyeksponowanie, posegregujmy. Na przykład na zdjęcia z plaży, z wycieczek, radosnych chwil. Takich zdjęć będzie z całą pewnością bardzo dużo. Z tak skatalogowanych zdjęć wybierzmy te, które będą zdobiły karty kalendarza. Podział ten, na pozór nieuporządkowany, pozwoli na stworzenie pasjonującego kalendarza z historią.

Podróżować jest bosko, jak uważa Kora. Czy nie byłoby wspaniale, wracać myślami do wakacyjnych wojaży, w dowolnej chwili? Warto zamknąć nasze wspomnienia w fotokalendarzu, by móc przezywać je na nowo, nie wychodząc z domu.

admin