Last modified date

Rodzice powinni postarać się zaciekawić swe dzieci otaczającym je światem, a nawet – w miarę własnych możliwości – tłumaczyć jak świat funkcjonuje. Sposobów na spełnienie tych rodzicielskich zadań jest wiele. Z młodszym potomkiem starczy wyjść na spacerek i w trakcie niego wyjaśniać – wydawało by się – proste sprawy w taki sposób, by dziecko z jednej strony pojęło, z drugiej by nie zanudzić naszego malucha.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos

Autor: art.widi.pl
Źródło: art.widi.pl
Oczywiście czasem jest to zadanie prostsze a niekiedy trudne. Stosunkowo łatwo będzie objaśnić zasadę działania żarówki lub dowieść iż ziemia się obraca. Gdy już nasz Krzysiu się czymś w wyższym stopniu zaintryguje przypuszczalnie zada nam pytanie na które odpowiedź nie będzie już taka łatwa, na przykład – „tato, a jak wygląda galaktyka?”

Rzecz jasna pokażemy wówczas właściwe fotografie z portali popularno-naukowych. Jeśliby jednak naszemu potomkowi przypadkiem spodobał się ten w swej prostocie śliczny widok, możemy zafundować do jego pokoju widoczek na galaktykę w postaci fototapety kosmos.

Poza walorem edukacyjnym może być to kapitalny sposób na dekorację. Dodatkowo nasza pociecha będzie mogła zabłysnąć mądrością w tymże temacie. Mało tego, fotografie kosmosu potrafią być relaksujące z powodu swoich barw, z tej przyczyny warto przemyśleć czy nie jest to dobry projekt na ozdobę alkowy. Przykładowo możemy ulokować fototapety kosmos na powierzchni sufitu, i mamy co wieczór, bez względu na aurę widok na nocne niebo skłaniające do przemyśleń nad ogromem przyrody – sprawdź wzory dostępne tutaj: . A może nawet przyśni nam się podróż w nieznane otchłanie… niczym bohaterom książek o podróżach kosmicznych popularnych w latach 80-tych XX w..

Oczywiście nie są to jedyne wzory jakie można kupić. Amatorzy nauk przyrodniczych odnajdą całą gamę tapet z prezencjami zwierząt, z widokiem na las deszczowy lub – wprawdzie nieco pospolity – widok na lagunę. Jakkolwiek jeżeli nawet ktoś uzna że to kicz, w swoim własnym mieszkania mamy prawo schlebiać dowolnemu gustowi. Zresztą, nie koniecznie musi to być w złym guście, ważne by cały wystrój pomieszczeń ze sobą korespondował, oraz pomagał nam skutecznie odprężyć się po pracy.

admin