Spis najpopularniejszych atrakcji we Wrocławiu, co interesującego tam można zwiedzić.

Last modified date

Wrocław jest jednym z największych miejscowości w Polsce, w chwili obecnej mieszka tam ponad 600 tysięcy mieszkańców. Jest również niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym, corocznie przyjeżdża do niego kilka milionów ludzi, co jest bardzo dobrym wynikiem wśród znanych miejscowości.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław ma bardzo pochlebne recenzje pośród odwiedzających go osób, przyjeżdżający chwalą nie tylko przepiękne zabytki i atrakcje, lecz także bazę noclegową i smaczne jedzenie. Jedną z najbardziej popularnych atrakcji Wrocławia, znaną w całej Polsce i zagranicą, jest ogród zoologiczny. Ogród (kliknij tutaj) ten to największa placówka o takim charakterze, zajmuje powierzchnię 33 hektarów i zamieszkuje go ponad 5 tysięcy zwierząt. Jest także ogrodem najstarszym, gdyż jego początki sięgają roku 1865. W roku 2014 w części ogrodu powstała kolejna z atrakcji, która przyciąga wiele tysięcy turystów, czyli Afrykarium. Jest to olbrzymi pawilon z paroma basenami, jakie są zamieszkałe przez wodnych mieszkańców kilku rodzajów wód z Afryki.

Atrakcje Wrocławia to także przepiękne, mające swoją historię w średniowieczu zabytkowe budynki. Wrocławski rynek przez cały czas tętni życiem, a w przepięknie wyremontowanych budynkach funkcjonują liczne restauracje i kluby. Główną część rynku to wrocławski Ratusz, jest on jedną z najładniejszych budynków o takim charakterze w Polsce. We wnętrzu Ratusza funkcjonuje jeden z oddziałów Muzeum Miejskiego i najstarsza restauracja w Europie. Zobacz więcej tutaj.

Odwiedzając Wrocław pominąć raczej się nie powinno oglądnięcia Panoramy Racławickiej, koniecznym punktem wycieczek jest również Ostrów Tumski. Z kolei z nowoczesnych atrakcji należy wymienić Sky Tower, dzisiaj największy biurowiec w naszym kraju, o wysokości 212 metrów. Na 49 piętrze zrobiono widokowy taras, który jest każdego dnia oblegany przez turystów. Widok z tego tarasu jest niesamowity, dziwić się więc nie ma czemu, że ustawiają się tam kolejki. Z ciekawych atrakcji Wrocławia można jeszcze wymienić Ogród Japoński koło Hali Stulecia, Krainę Miniatur a także bardzo znane krasnale wrocławskie, które obecnie są symbolem tego miasta.

admin