Skarpety to zazwyczaj lekceważona część ubioru, choć to błąd

Last modified date

Jakże często kupujemy przypadkową parę i nie myślimy o tym, jaki mają one wpływ na własne. A jest to spory błąd. Stopy dźwigają całe ciało przez większość dnia. Ale wróćmy do historii.

kobiety - akt

Autor: Jan Kraus
Źródło: http://www.flickr.com
Jak piszą źródła skarpety zaistniały w świecie ludzkim już Rzymie. Później zmieniały się tak, by jak najskuteczniej zabezpieczać stopy od zimna, wody czy słońca. Dopiero w XIX wieku skarpety otrzymały swój dzisiejszy wygląd taki, który a więc taki który dzisiaj znamy. Dzisiejsze skarpety wyrabiane są z wielu gatunków materiałów. Te najbardziej nowoczesne, a więc skarpety sportowe, produkowane są specjalnie wyselekcjonowanych tkanin, które doskonale pozwalają oddychać stopie poprzez odprowadzanie potu. Ponadto ściągacze nie wywołują utrudnienia w przepływie krwi w stopach i całych nogach, dzięki temu unikamy syndromu ciężkich nóg.
Z prowadzonych statystyk wynika, że skarpetki najchętniej nabywają Panie i to zarówno skarpety damskie, jak i męskie, ponieważ są wygodnym dodatkiem do ich życia (solidne skarpety damskie). I co istotne, większość mężczyzn wie z autopsji, że ogromna liczba skarpet jakie noszą, kupiły im ich panie. Oni sami nie przywiązują uwagi do tej części garderoby i gdyby nie ich partnerki nosili by je z zadowoleniem nawet do sandałów.
Drużyna rugby kobiet

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
A na rynku różnorodność i poziom gatunków skarpet jest przeogromna (oferta skarpet sportowych).

Nie nie jesteś pewien, czy proponowany artykuł jest tym, czego szukasz? Odpowiedź to: tak – ponieważ te rzetelne informacje (http://fmk.pl/piora-slimakow/) mają ważne dane. Wejdź tu i sprawdź sam.

W ostatnim czasie wzięciem cieszą się, te które posiadają cechy antybakteryjne, a więc nawet zimą czy w upał nie musimy martwić się o przykry zapach po całym dniu. Inną nowością w produkcji skarpet są te z bambusem.

To odpowiedź na ekologiczny styl życia wielu z nas. Przede wszystkim mają one cechy antybakteryjne, a ekologiczna uprawa przędzy otrzymywanej z drzewa bambusowego, nie zawiera sztucznych barwników a także syntetycznych dodatków.

admin