Shabby chic – oczywisty sposób na styl retro w każdym domu

W dzisiejszych czasach spośród rozmaitych styli panujących w dzisiejszych trendach designu i dekoracji można zaobserwować charakterystyczną modę na retro. Można ten efekt osiągnąć na najrozmaitsze sposoby – od kupowania drogich ornamentowanych zasłon aż po wytworne naczynia bądź kolekcje porcelany. Nie można jednak absolutnie zapominać, jak w tej estetyce ważne jest dokładne dopasowanie wszystkich potencjalnych elementów wyposażenia domu – włączając w to meble. Dlatego też przy planowaniu design pokojów niewątpliwie warto zwrócić uwagę na styl shabby chic, odmianę designu retro stawiającą na standardowy styl z lekką dekoracyjnością, misterne pastelowe kolory , a także efekt postarzania materiału. Jest to styl, jaki pasuje do niezwykle szerokiej gamy wnętrz – od salonów aż po sypialnię.

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com
Charakterystyczne dla shabby chic jest podejście do tworzywa – w tej estetyce jest istotne, aby faktura oraz barwa przedmiotu (najczęściej mebla) cechowała się i zachowała swą indywidualność – Bellemaison. Dlatego używa się w celu uzyskania tego efektu precyzyjne powlekanie wieloma warstwami farby i specjalnie zrobione przetarcia, jakie nadają meblom specyficznego stylu.

Jeśli intryguje Cię ten tekst, to bez wahania kliknij tu i zobacz oprócz tego inny równie zajmujący news stoły z żywicy.

Wiele mebli shabby chic, choć z pozoru kruchych i pełniących głównie funkcję ozdobną, de facto charakteryzują się dużą funkcjonalnością, o której dobrze przekonać się samemu.

Nic nie może tak ożywić wystroju wnętrz, jak przepiękne i gustowne meble – nieraz stanowią one nawet esencję całego mieszkania. Doskonale dopasowane do pozostałych dekoracyjnych dodatków natychmiast będą się podobały nawet sceptykom stylu vintage.

Pragniesz pogłębić swą wiedzę na ten temat? Zapraszamy Cię zatem po inne wątki tu (https://www.apdmarket.pl/1493-oswietlenie-punktowe-do-lazienki) – kliknij w link i przenieś się do następnej witryny pełnej zajmujących wpisów.

Teraz jest możliwy zakup artykułów do wszelkich możliwych wnętrz w domu – również tych nieco mniej sztampowych.

Shabby chic to także styl, który cechuje się wyjątkową różnorodnością – aby zobaczyć jego specyfikę, w wysokim stopniu przydatne okażą się wyniki wyszukiwarek stron www. Można w ten sposób przykładowo dowiedzieć się, jak dobrać do siebie

shabby chic

Autor: Faylyne
Źródło: http://www.flickr.com

poszczególne elementy wyposażenia domu tak, żeby osiągnąć miłą dla oka kompozycję. Nie jest także najmniejszym problemem obejrzenie zdjęć gotowych wnętrz z zastosowaniem tej estetyki – w przypadku braku pomysłu na dekorację poszczególnego pomieszczenia jest to zdecydowanie świetne rozwiązanie, ponieważ można dzięki nim się szybko zainspirować.

Wśród takich produktów na pewno każdy jest w stanie odnaleźć coś najlepszego dla swych poszczególnych potrzeb – zwłaszcza dla wielbicieli stylu równocześnie tradycyjnego z elementami świeżości. Zarazem wiele produktów shabby chic odznacza się bardzo fachowym wykonaniem, wspaniałymi materiałami, interesującym wzornictwem oraz korzystnymi cenami, na które można sobie bezproblemowo pozwolić podczas przemeblowania albo remontu mieszkania.

admin