Scrapbooking i Decoupage – pełne tajemnic, ciekawe techniki zdobienia

Dziś znanych jest dużo różnych technik, jeżeli chodzi o wykonywanie ozdób i wzornictwa generalnie. Decoupage, dzięki swoim znacznym możliwościom oraz opcjom wpasowywania się w panujące trendy, zdobył – jako metoda zdobienia – rzeszę miłośniczek. Metoda ta znana jest też pod nazwą technika serwetkowa. Już od dłuższego czasu metoda ta cieszy się na rynku dużą popularnością, a coraz więcej osób decyduje się na zaopatrzenie się w tutoriale i wykonywanie pięknych, pełnych oryginalności ozdób samodzielnie.

Butelka i kieliszki oblepione wzorem - technika Decoupage

Autor: John Bonham
Źródło: http://www.flickr.com
Scrapbooking – co to takiego?

Patrząc na aktualne szanse na stworzenie ozdoby uniwersalnej oraz wyjątkowej w swej prostocie, fanki minimalizmu sięgają do rozmaitych źródeł. Niezwykle cenioną ostatnio metodą jest scrapbooking (również tu: dekoracje scrapbooking na artillo.pl), czyli sztuka ręcznego tworzenia oraz zdobienia albumów zdjęciowych czy też różnych pamiątek rodzinnych. Scrapbook oznacza w języku angielskim album, który jest przez pasjonatów dekorowany. Dróg do oryginalności jest całe mnóstwo!

Jak duże szanse zaproponować może aktualnie metoda taka jak decoupage

Sięgając po metodę zdobienia taką jak decoupage, której nazwa pochodzi z francuskiego i w tłumaczeniu znaczy wycinanie, wybieramy niezwykle ciekawą drogę do osiągnięcia zamierzonego celu. Technika ta opiera się w szczególności na przytwierdzaniu na właściwie przygotowaną powierzchnię określonego wzoru. Może być on wykonany z papieru czy serwetki, po czym zostaje zazwyczaj pokryty niewielką warstwą lakieru. Efekt oszałamiający!

Popularne oraz rozchwytywane elementy ozdobne

Patrząc na obecnie spotykane trendy, scrapbooking wyraźnie się wyróżnia.

Jeśli objaśniana sprawa jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź poza tym więcej szczegółów szyny podtynkowe tu – te informacje także nie mogą pozostać niezauważone.

Dzięki rozbudowanym metodom, jakie daje ta technika, możliwe jest głównie zdobienie wszystkich stron albumów ze zdjęciami, dzięki czemu wywierają one wrażenie na wszystkich.

Nie ociągaj się – jeżeli przypadł Ci do gustu ten wątek, to bieżący materiał (http://www.i-posciel.pl/posciel-faro) możesz również przeczytać pod podanym linkiem. Wiadomości przygotowaliśmy dla Ciebie z ochotą.

Zdobienie jednak nie może w dużym stopniu przytłaczać swą estetyką wraz z oryginalnością samych fotografii, gdyż to one powinny zapierać dech w piersiach jako pierwsze!

admin