Last modified date

Salon to jedno z najważniejszych wnętrz w każdym domu. Niezależnie od tego, jak duże jest twoje mieszkanie, najczęściej to właśnie w salonie odbywa się życie rodzinne i towarzyskie. Nie jest istotne, jaką powierzchnię mamy do dyspozycji – to właśnie to wnętrze spełnia niezwykle ważne zadania reprezentacyjne, musi być więc przyjazne, jasne i wygodne.

Jak należy urządzić salon, by nie tylko był estetyczny, lecz również komfortowy? Zanim zaczniemy gromadzić wszystkie meble i akcesoria, należy właściwie zaplanować aranżację tego wnętrza.

Urządzając żyrandole (link do strony) w głównym stopniu musimy zwrócić uwagę na właściwe dobranie kolorów ścian. W przypadku małych przestrzeni doskonale sprawdzą się jasne odcienie. Na znacznie więcej szaleństw z kolorami możemy sobie pozwolić w sytuacji większych salonów. Do tego mogą być idealne oryginalne fototapety do salonu, jak na , które są współcześnie dość modne w aranżacji wnętrz.

Niezwykle istotne bywa także adekwatne dobranie wszystkich elementów wyposażenia wnętrz. W niewielkich salonach nie można ustawiać nazbyt wielu mebli.

salon

Autor: KOMFORT
Źródło: KOMFORT

Należy raczej postawić na prostotę i ustawić jedynie te elementy, które są w salonie konieczne. Dużą uwagę należy przywiązać do dodatków i akcesoriów. Szczególnie jeśli nasz salon jest pomalowany na jednolite barwy, należy urozmaicić monotonię oryginalnymi dekoracjami, takimi jak chociażby wazony, obrazy itd. Niezawodnym pomysłem może okazać się m.in. ciekawa narzuta w żywych kolorach czy też poduszki niedbale ułożone na kanapie.

W niezwykle wielu mieszkaniach salon jest pomieszczeniem, w którym bardzo często spędzamy czas z bliskimi czy przyjaciółmi. To właśnie tutaj przesiadujemy wieczorem czy urządzamy wspólne prywatki. Powinniśmy zadbać zatem o miejsce, przy którym wspólnie moglibyśmy zasiąść. Warto zakupić wygodną sofę i jakiś stoliczek, gdzie będzie można ustawić jakiś poczęstunek.

Trzeba jednak pamiętać o tym, by nie przesadzić z ilością różnego rodzaju mebli i dodatków do domu. Jeśli dobierzemy elementy wystroju zbyt chaotycznie, w mieszkaniu zrobi się estetyczny nieporządek. Pamiętajmy także o kwestii właściwego oświetlenia, które także odgrywa niebanalną rolę w każdym salonie.

admin