Różne przykłady ozdób do pokoju gościnnego. Na co uważać w czasie ich wybierania?

Pokój gościnny jest taką częścią mieszkania, która pełni też ważną funkcję, a mianowicie reprezentacyjną. To do tego pomieszczenia najczęściej zaprasza się gości, to tu urządzamy przyjęcia. Z tego powodu nie można zapominać o właściwych dekoracjach w tym miejscu.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Dekoracje (więcej) do salonu mogą być bardzo różnorodne. Z pewnością każdy także będzie miał co innego na myśli, jak mowa o dekoracjach. Jednak istotne jest, by z takimi dekoracyjnymi elementami nie przesadzać. Można bowiem w taki sposób uzyskać efekt przeciwny do zamierzonego. Przepych, który objawia się wielką ilością rzeczy nie służy na pewno przestrzeni. Nie ma znaczenia jak piękne byłyby to rzeczy, trzeba wystrzegać się ich nadmiernej ilości.

Kiedy chodzi o salonowe dekoracje, to są nimi na pewno stylowe lampy. Dobrze jest poszukać czegoś oryginalnego. Czasem jedna, stylowa lamp (kliknij tutaj) da nam lepszy efekt, niż parę lamp masowej produkcji. Taka stylowa lampka jest już piękną ozdobą, lecz oprócz tego stwarza przyjemny klimat w mieszkaniu. To na pewno idealna dekoracja pokoju gościnnego.

Wiele osób przez dekoracje, rozumie różne dodatki pod postacią poduszek, narzut, obrusów albo też ładnych zasłon. Takie tekstylne dodatki faktycznie mogą zmienić bardzo klimat danego wnętrza. Jeśli ktoś chce otrzymać efekt miejsca całkiem przytulnego, to tego typu dekoracji nie może brakować w salonie. Z kolei we wnętrzu nowoczesnym mogą się nie sprawdzić w ogóle. Poza tym trzeba niesamowicie uważać, by nie przesadzić z mnogością barw, tekstur, form. Należy umiejętnie dopasowywać do siebie tego typu tekstylne ozdoby, ażeby nawzajem się uzupełniały – wejdź jeżeli interesują Cię salonowe dekoracje .

Dla kogoś natomiast dekoracje muszą znaleźć się głównie na ścianach. Stylowy obraz dopasowany klimatem do wnętrza z pewnością da dobry efekt. Gdy mowa o obrazach, to spójrzmy na ramy, gdyż one mają równie duży wydźwięk dekoratorski. Istnieje ogromny wybór ram. Począwszy od takich najprostszych oraz nowoczesnych, a skończywszy na tych starych i zabytkowych. Jeśli tylko starocie pasują do klimatu salonu, to warto poszukać ciekawych ram na targu staroci. Uzyskamy wtedy fajny efekt. Identycznie jak obrazy, tak fotografie powieszone na ścianach są ładną dekoracją. Do tego także całkiem niepowtarzalną, gdyż każde zrobione przez nas zdjęcie jest niepowtarzalne. Dobrze jest pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

admin