Rodzaje wewnętrznych i zewnętrznych drzwi jakie się montuje w większości domów i mieszkań.

Drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkań i domów, pełnią one nie tylko funkcję użytkową, ale również ozdobną. W praktyce drzwi dzieli się na dwa główne rodzaje, czyli drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

drzwi do domu

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Pomimo że wszystkie nazywają się drzwiami, to jednak różna będzie ich budowa, zastosowane materiały i co najważniejsze zastosowanie. Drzwi zewnętrzne chronią środek domu czy mieszkania przed czynnikami zewnętrznymi i niechcianymi gośćmi, więc powinny być solidnie wykonane i bezpieczne. W samodzielnych domach przeważnie instaluje się drzwi zrobione z drewna, najczęściej z szklanymi szybkami, które dodają im sporo stylu. W przypadku mieszkań raczej szklanych elementów się nie widzi, tu królują pełne konstrukcje zrobione ze stali albo drewna. Przy wyborze drzwi na zewnątrz niezwykle ważne jest, aby miały one odpowiednią klasę zabezpieczenia. Zamek musi być atestowany, trudny do sforsowania, powinny także posiadać bolce przeciwwłamaniowe oraz obróbka cnc jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wyważenie.

Z kolei wewnętrzne drzwi będą zasłaniać jedynie dane pomieszczenia, więc w ich przypadku solidne zamki i grube ścianki raczej nie są potrzebne. drzwi wrocław używane wewnątrz pomieszczeń można generalnie podzielić na cztery zasadnicze grupy. Najbardziej popularne są typowe drzwi ze skrzydeł, wieszane w futrynie i otwierane na jedną ze stron.

drzwi wrocław

Autor: Porta KMI Poland
Źródło: Porta KMI Poland

Występują one w kilku rozmiarach i bardzo dużej liczbie modeli i wzorów zrobionych z płyt meblowych, MDF lub drewna. Czasami są one dość przeszklone, co nie tylko może dodać stylu, lecz także powoduje, że w mieszkaniu czy domu będzie znacznie jaśniej. Sporym zainteresowaniem cieszą się też drzwi przesuwne – sprawdź – , doskonale sprawdzają się one na przykład w niedużych pomieszczeniach, w jakich na klasyczne drzwi po prostu nie byłoby miejsca. Są one wieszane na specjalnej szynie, i w praktyce potrzebują one tylko kilkanaście centymetrów miejsca obok ściany. W wielu domach spotyka się także drzwi harmonijkowe, ich dużym plusem jest to, że mogą się składać jak parawan.

admin