Przydatne wskazówki na temat tego, jak odpowiednio umeblować i wyposażyć pokoik dziecięcy.

Last modified date

Pojawienie się nowego członka rodziny, zwłaszcza pierwszego do góry nogami przewraca całe dotychczasowe życie. Kończy się etap beztroski i swobody, a rozpoczynają obowiązki, i to w pierwszych latach życia od rana do wieczora. No i oczywiście pamiętać również trzeba o wydatkach, już przed narodzinami do zakupu jest wiele małych i dużych przedmiotów, a wraz z kolejnymi latami ich ilość bynajmniej nie będzie spadać.

łóżko w pokoju dziecka

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com

W początkowym okresie po narodzinach i tak z reguły niemowlak będzie przebywał z rodzicami, gdyż musi być często karmiony, jednak wraz z kolejnymi miesiącami jego samodzielność będzie rosła, więc spokojnie można pomyśleć o urządzeniu pokoju dla niego. Dla dorosłych będzie to możliwość chwili wytchnienia od ciągłej opieki, a i zapewne dziecko w pewnej chwili zacznie doceniać, że ma swój własny kącik. Oczywiście należy tu pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy, to znaczy zapewnieniu bezpieczeństwa, dlatego też pokoik dziecięcy musi być urządzony nie tylko wygodnie, ale też w taki sposób, aby maluchowi nic się nie stało – na tej stronie.

Zaciekawił Cię poniższy komentarz z www (https://projektoskop.com.pl/rosliny-doniczkowe/)? Jeśli go nie popierasz, to zapraszamy do polemiki. Każda wymiana myśli jest mile widziana.

Najważniejszą rolę będą tu spełniać właściwie dopasowane do możliwości dzieci mebelki. Wykonane powinny być tak, aby nie było żadnych ostrych rogów lub krawędzi, a jeżeli nie będzie to możliwe, to będzie można kupić specjalne gumowe czy silikonowe ochraniacze, oferowane w dużej ilości sklepów. Warto również zadbać o to, aby dziecięce łóżeczko także spełniało odpowiednie standardy.

niemowlak

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com

Przez pierwsze kilka lat doskonale sprawdzają się łóżeczka ze szczebelkami, powinno się je dać wyciągnąć, żeby uchronić niemowlaka przed ryzykiem dokonywania niebezpiecznych eskapad przez boczne ścianki. Istotną rolę jeśli będzie chodzić o zdrowy rozwój będą też odgrywać materace dla dzieci (sprawdź produkty na powinny być wykonane z twardszego materiału, żeby nie powodować skrzywień kręgosłupa. Bardzo przydatnym pomysłem są plastikowe stoliki i krzesełka. Są one wykonane w taki sposób, że maluch nie powinien sobie nimi zrobić krzywdy, a równocześnie będzie mógł przy czymś bawić się, siedzieć i spożywać posiłki.

admin