Last modified date

LED jest największym osiągnięciem w dziedzinie oświetlenia od czasu wynalezienia energii elektrycznej. Świeci przez więcej niż 20 lat, może zostać wbudowana w żyrandole o nowoczesnym wyglądzie oraz wyczerpuje zaledwie cząstkę energii potrzebnej żarówkom klasycznym. Żarówki LED to sprytny jak też skuteczny produkt. Producent oświetlenia LED posiada w swojej ofercie tak żarówki LED jak też lampy z już wkomponowanymi diodami LED.

Żarówka LED

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Lampy ledTechnika LED niesie ze sobą niemało zalet ale także specyficznych wymogów. W związku z tym montowanie oświetlenia ledowego nie jest takie proste. Względnie prosto jest niezamierzenie zepsuć diody czy o wiele skrócić ich wytrzymałość. Stąd niżej spróbujemy pomóc Państwu ustrzec się często popełnianych omyłek instalacyjnych. Jak zamontować oświetlenie LED.

Istnieje kilka uniwersalnych reguł, jakimi należy się kierować podczas instalowania urządzeń elektronicznych a szczególnie systemów opartych o żarówki LED. Uwaga na elektrostatykę! Fragmenty elektroniczne (w tym też żarówki LED) są wrażliwe na rozładowania elektrostatyczne. Stąd dobrze jest wypracować sobie nawyk ażeby przed dotknięciem taśmy LED wpierw rozładować ładunek elektrostatyczny na skórze dla przykładu przez dotknięcie kaloryfera lub też innego uziemionego przedmiotu metalowego.

Sprawdź moje hiperłącze – tam oczekuje na Ciebie nowa porcja super artykułów. Nie odkładaj tego na później! Będzie miło, jeśli zostawisz swoją recenzję.

Najbardziej narażone na uszkodzenie są części niepodłączone do niczego, jednakże w niesprzyjających okolicznościach te już podłączone mogą także ulec uszkodzeniu

Oprawy Led

Kable w murach starajmy się kierować bądź w pionie albo w poziomie nigdy nie na skos. Uprości to przewidzenie trasy kabla po wykończeniu ściany. Kierujmy uwagę na promień gięcia przewodów. Każdy z przewodów ma sprecyzowany promień gięcia. Nie powinno się przewodu krzywić mocniej, ponieważ może wówczas utracić swoje cechy lub zniekształcić sygnał przez niego przepływający.

Wszelkie przyrządy elektroniczne wytwarzają jakieś ciepło. Niektóre mniej, inne sporzej, jednakże należy to ciepło brać pod uwagę w trakcie projektowania lokalizacji urządzeń. Z reguły najsilniej grzejącymi się urządzeniami bywają zasilacze oraz wzmacniacze.

Musimy zatem dla tych urządzeń przewidzieć takie miejsce montażu by zapewnić decentralizowanie ciepła przez nie generowanego. W związku z tym wpychanie zasilacza ciasno między wełnę mineralną to raczej zły pomysł.

Chcesz przeczytać podobne materiały dotyczące wyjaśnianej tutaj tematyki? Jeśli tak, to wejdź na ten odnośnik oraz sprawdź wpis ze strony.

Więcej informacji zdobędziesz sowarled

admin