Last modified date

Generalnie od bardzo dawnych czasów ludzie starają się urządzić własne miejsca zamieszkania estetycznie i efektownie. Do tego celu stosuje się różnorodne akcesoria dekoracyjne o zróżnicowanym zastosowaniu. Istotną częścią urządzania każdego domu czy lokalu jest decyzja o wyglądzie ścian. To one bowiem w dużej mierze decydują o charakterze danego lokalu czy budynku. W innowacyjnych, minimalistycznych pomieszczeniach często bywa tak, że ściany są pomalowane na jasne kolory i nic na nich nie ma, co jest jednak zamierzone.

obraz

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER
Od jakiegoś czasu ludzie zastanawiali się, w jaki sposób udekorować ściany efektownie. Jedną z metod, jaką opracowano już bardzo dawno temu, jest wieszanie na ścianach obrazów. Obrazy znanych malarzy czy ich reprodukcje cały czas zdobią ściany w dużej liczbie domów, a także miejscach publicznych, takich jak chociażby poczekalnie. może przebiegać przy użyciu rozmaitych narzędzi. Obraz może być oprawiony w tradycyjny sposób, czyli w ramę, lub bardziej nowocześnie, przykładowo za pomocą antyramy.

Innowacyjne dekoracje na ściany

Istnieje dużo metod ozdabiania ścian, które należą do innowacyjnych z uwagi na rodzaj zastosowanych tworzyw. Należą do nich na przykład specjalne naklejki ścienne. Zastępują one motywy na tapetach, które były tak chętnie używane w minionych dziesięcioleciach. Oprócz tego są znacznie łatwiejsze do umieszczenia na ścianie niż tradycyjne tapety. Do tego rodzaju ozdób należą również tak zwane fototapety. Są to obrazy

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

tworzone ze fotografii w dużej rozdzielczości, o sporych rozmiarach.

Zestawienie tradycji z nowoczesnością

Swego rodzaju zestawieniem tradycyjnych rozwiązań z tymi nowoczesnymi są tak zwane zdjęcia na płótnie np.

Ten odnośnik do serwisu radio łazienkowe bluetooth kieruje do bardzo ciekawej strony, która zawiera równie intrygujące dane na opisywany temat.

Twoja Galeria. Jak sama nazwa podpowiada, chodzi o wywoływanie określonymi sposobami fotografii na tradycyjnym płótnie. Dzięki temu powstają obrazy podobne do tradycyjnych malowideł, z tym że są takie same jak zdjęcie, jakie klienci dostarczają do wyspecjalizowanego punktu. Taki obraz jest znacznie bardziej efektowny od standardowej wywołanej fotografii. Będzie to wspaniała pamiątka rodzinna, która przetrwa przez długi czas.

admin