Last modified date

Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy jak niesamowicie obecna w naszym życiu jest tkanina i jak wielkie ma znaczenie w projektowaniu wnętrz. To dzięki tkaninie możemy zaznaczyć styl każdego wnętrza, gustownie je ubrać. Tkanina to przede wszystkim dodatek, dzięki któremu możemy stosunkowo niedrogim kosztem odmienić pomieszczenie.

Miękka w dotyku pościel sprawi, że nijaka sypialnia zamieni się w królewską komnatę. Zwłaszcza, jeżeli jest to pościel satynowa… W parę chwil przeniesiemy się do bajkowej alkowy, w której można śnić tylko najciekawsze sny. Miękki pled lub narzuty czy koc zawieszony na oparciu sofy to również wspaniały sposób na ocieplenie pokoju i nadanie mu nowego stylu.

Autor: Antilo

Jeśli chodzi o kolorystykę – to przestrzegane są tu te same zasady co w projektowaniu wnętrza. Tworzymy kompozycje pasujące do właściciela, wnętrza, mebli i dodatków. Dobrze jest postawić na zdecydowany akcent, który nada wnętrzu oryginalny charakter, lub stworzyć jedynie subtelne tło dla reszty wyposażenia. Wtedy nawet kolorystycznie ułożone ręczniki stanowią interesującą dekorację łazienki. Jeśli jest w barwach natury, idealnie sprawdza się biel, beż, krem czy brąz. (Czyt. )Kolory są w stanie zdziałać cuda, ale nie powinno być ich więcej niż trzy w jednym pomieszczeniu. Pastelowe sprawią, że pomieszczenie wyda się większe, zaś ciemne je pomniejszą. Takie samo wrażenie uzyskamy z tkaninami we wzory. I chociaż zabawa z nimi to duża frajda, powinniśmy z nimi uważać, aby w domu nie zapanował chaos.

Poeksperymentować również można z rodzajem tkanin. Tak jak projektanci ubierają modelki w zwiewne sukienki dodając do stylizacji ciężkie buty, tak w domu możemy łączyć tiule i satyny z aksamitami i lnem.

Podoba Ci się ów wpis? Zatem na pewno masz ochotę przeglądnąć coś jeszcze. Jeżeli tak, to wejdź w podany link i idź do źródła (http://pomagier.eu/). Miłej lektury!

Istotne jest, w jakim celu tkaninę wykorzystamy. Na fotele, kanapy lub krzesła nada się trwała i nieco sztywniejsza, najlepiej tkana w różnych kierunkach – wówczas nie rozchodzi się na szwach a jednocześnie jest odporna na przetarcia. Nie należy też od razu korzystać z usług tapicera, kiedy pojawi się w naszych głowach śmiały pomysł – kupmy nowe poduszki.
Tkaniny zapewniają nieograniczone możliwości, bądź kreatywny, dotknij i doceń tkaninę. Polecamy

admin