Postaw na funkcjonalność|Pamiętaj o względach praktycznych w urządzaniu korytarza

Last modified date

Korytarz to nie pokoj, który jest w każdym domu, ale tam gdzie jest spełnia istotną rolę funkcjonalną. Właściwie ma masę istotnych funkcji. Jest to pewno wygodne przejście do innych pomieszczeń. Gdy jest w domu korytarz, nie musisz się martwić, że domownik wejdzie w obuwiu do pokoju gościnnego czy innego pomieszczenia. Zawsze jest w stanie spokojnie zostawić buty na korytarzu albo ewentualnie w przedpokoju. Klasyczny korytarz posiada także wycieraczkę, która pozwala oczyszczenie butów, jeżeli gość ma jednak wejść w obuwiu.

korytarz

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting
W poważniejszych sytuacjach czy w razie świąt goście nie zawsze muszą przecież ściągać buty. Wycieraczka jest niezwykle ważna, bo w przypadku wielu rodzajów posadzek można wyraźnie zwiększyć ich żywotność. Umiejscowienie dobrej wycieraczki na korytarzu pozwala na to, że do wnętrza mieszkania dostaje się znacznie około trzy czwarte mniej brudu – idź na stronę. Odnosi się to do piachu czy kurzu.
Takie zabrudzenia są w stanie szybko zepsuć piękny dywan albo parkiet. Jeśli wobec tego myślisz jak ciekawie urządzić korytarz, ażeby stał się on praktyczny – rozpocznij właśnie od wycieraczki.
korytarz

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Jakie jeszcze rzeczy muszą się znajdować na korytarzu? Z pewnością jakaś komoda, w której możesz schować rzeczy niezbędne podczas opuszczania mieszkania. Do takich rzeczy na pewno należy parasol albo kurtki. Nie ma sensu wrzucać takich rzeczy do komody w pokoju gościnnym.

Przeczytaj ponadto inne dane odnośnie tej problematyki. Kliknij tu oraz przeczytaj więcej w opracowaniu (http://bsinspekcja.pl/przylacza-gazowe/) tej kwestii. To również żywo Cię zaabsorbuje.

Kiedy masz oddzielne pomieszczenie, w jakim się przysposabiasz do opuszczenia domu. Szafa nie musisz być duża. Natomiast dobrze, by miała dodatkowe elementy, jak choćby zwierciadło a także wieszaki. Jeżeli korytarz albo przedpokój jest duży, wieszaki i zwierciadło można zamontować oddzielnie. Odnośnie ciaśniejszych przestrzeni zdecydowanie lepiej pasować będzie jeden mebel posiadający parę zastosowań.

admin