Pospolity stolik drewniany można znaleźć od maleńkich stolików pod kwiaty po wielkie stoły na konferencjach międzypaństwowych

Last modified date

Stolik drewniany jest podstawowym wyposażeniem znanym najprawdopodobniej od początku cywilizacji świata. Zwykłe zwalone drzewo było dla pierwszych ludzi miejsce na stół. Mebel ten stanowi nierozłączny sprzęt wyposażenia każdego domu.

drewniany stolik

Autor: Andersen Pecorone
Źródło: http://www.flickr.com

Ilość projektów na zrobienie stolika jest duża. Można wyróżnić stoły od tradycyjnych po oryginalne. Także można wyróżnić stolik drewniany na czterech, trzech, czy jednej nodze. Drewno do tworzenia stołu może być toczone, graniaste, rzeźbione, powlekane czy proste. Rzeźbić stoliki można w każdym rodzaju drewna. Zastosowanie stolika może być w zależności ot celu i lokalizacji różna. Wejdź również na stronę: (Stolik drewniany) Wykonuje się stoły najprzeróżniejsze. Znamy stoły do jadalni, składane, okrągłe, kwadratowe, trójkątne, owalne, ławy, kawowe również rzeźbione. Też z wielu rodzajów drewna można zrobi stoły. Drewno to solidny półprodukt do wykonywania wyposażenia.

Jeśli podoba Ci się publikowany artykuł, to na pewno zainteresują Cię także przydatne notatki (http://www.dekorianhome.pl/podloga-winylowa), które znajdziesz tutaj – one wciągną Cię całkowicie.

Właściwość stołu zależy od materiału drewna, z którego jest wykonany mebel. Wśród gatunków stołów drewnianych są też do wyboru różne rodzaje, style, kształty, rozmiary, kolory oraz sposoby wykonania powierzchni za pomocą bejc, politur, lakierów. Stolik drewniany także może być ozdobiony warstwą okleiny, forniru. Wykonanie intarsji, czyli stosowanie różnych rodzai drewna do wykończenia elementów stołu daje oryginalny wzór. Zapraszamy na stronę:

zebranie przy stole

Autor: Saeima
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast inkrustacja, to stosowanie elementów, takich jak rogi, metal, kości, kamienie, też szlachetne. Wykonywane są stoły do pokojów dziecięcych, tradycyjne dla dorosłych, do biur, szkół i innych instytucji, oraz na specjalne zamówienia klientów. stoły mogą być w zależności od potrzeby składane, również obniżane lub podwyższane. Stanowią także urocze wyposażenie ogrodów, tarasów i balkonów. Mogą być też produkowane stoły stoły ze stali nierdzewnej drewniane do różnego zastosowania czy wielofunkcyjne. Przykładem może być stół warsztatowy. Stolik drewniany może być wyposażony w półki też szuflady. Odmianą stołu może być toaletka z lustrem, komoda również stolik pod komputer. stół warstwowy jest złożony z kilku stolików różnej wielkości i długości, które są stosowane w miarę potrzeby lub chowane jeden pod drugi. Tak więc jak można stwierdzić, stół może mieć różne zastosowanie, a co najistotniejsze zawsze jest praktycznym sprzętem w każdym gospodarstwie domowym.

admin