Last modified date

Drewno dębowe jest współcześnie jednym z najbardziej modnych i przeważnie stosowanych materiałów do produkcji podłóg. Drewno dębowe cechuje się wieloma parametrami wytrzymałościowymi, jest niezwykle solidne, trwałe, a po obróbce przedstawia się istotnie gustownie i stylowo. W szczególności polecane są podłogi oraz parkiety z drewna dębowego, jakie znacznie podniosą walory wszelkiego pomieszczenia.

parkiet z paneli

Autor: Filter Forge
Źródło: http://www.flickr.com

Parkiet dębowy charakteryzuje się doskonałą solidnością na ścieranie i zużycie, ponadto cechuje go szeroka twardość. Parkiety dębowe są też odporne na gnicie, można więc zdecydowanie oznajmić, że parkiet dębowy to inwestycja na nadzwyczaj długie lata.

Decydując się na parkiet dębowy, posiadamy do wyboru parę rozmaitych rodzajów parkietów oraz desek dębowych, w zależności od firmy, którą wybierzemy. W ofercie sporych firm odkryjemy przykładowo parkiety lite dębowe, jakie sporządzone są z litego drewna dębowego. Czytaj więcej: odnośnik.

Takie parkiety po nałożeniu muszą pozostać jeszcze pieczołowicie wyszlifowane oraz polakierowane. Do wyboru posiadamy także deski podłogowe lite dębowe, jakie sporządzone są z litego drewna dębowego. Deski instaluje się przez ich przyklejenie, potrzebne jest ich późniejsze wyszlifowanie i polakierowanie. Jeśli zależy nam na śmigłym położeniu parkietu dębowego, to zdołamy też wybrać deski, jakie już są polakierowane oraz wyszlifowane. Ciekawe dane: elegancki parkiet dębowy.

Wtenczas należy je wyłącznie przykleić do podłogi, co niewątpliwie oszczędza dużo drogocennego czasu. W ofercie wielu firm mieści się również deska dębowa olejowana, postarzana oraz frazowana. Podłoga zdoła być także sporządzona z dębu czarnego, inaczej takiego, jaki jest poddany dobrej obróbce chemicznej.

podłogi drewniane

Autor: RuckZuck
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/podloga_drewniana_dab_country_z_koelkci_platinium_marki_royal_floor.jpg
Dzięki niej drzewo zmienia swój odcień na brunatno-czarny. Daje to naprawdę niezwykły i bardzo oryginalny wynik. W asortymencie licznych firm osiągalny jest też dąb thermo, który ma barwę miodowo-brązową. Wskazane jest zaznajomić się z rozlicznymi propozycjami firm, które wykonują parkiety dębowe i wybrać taką, jaka będzie pasować do naszego domu bądź mieszkania.

admin