Porywające serce obrazy – poradnik dla koneserów sztuki

Last modified date

W świecie, w którym ciągle trzeba za czymś gonić, coś osiągać i zdobywać, wielu z nas nie umie bądź nie może znaleźć chwili na wyrwanie się z okowów codzienności i zwrócenie uwagi na harmonię i piękno. Poruszenie zmysłów zapewnia nie tylko relaksująca muzyka, ale także podziwianie oszałamiających widoków, w tym także tych sztucznie tworzonych, prezentowanych na obrazach. Kiedy ostatnio byłeś w galerii, żeby popatrzeć na piękne obrazy wychodzące spod pędzla współczesnych artystów bądź wybitnych malarzy znanych od dawna? Może pora to zmienić…

obraz

Autor: floodllama
Źródło: http://www.flickr.com
Prawdziwy artysta potrafi namalować zapierający dech w piersiach obraz, na który można patrzeć godzinami i za każdym razem wzbudza taki sam zachwyt jak za pierwszym razem. Dziś nie jest łatwo zyskać sobie pod tym względem uznanie – możliwość korzystania z internetu i innych źródeł przekazu sprawia, że odbiorcy mogą mieć do czynienia z przeróżnymi artystami, mogą ich porównywać ze sobą, oceniać – konkurencja jest bowiem spora. Z drugiej strony artysta może trafić ze swoimi obrazami do większego grona klientów, podwyższając tym samym swoje szanse na odnalezienie prawdziwych miłośników jego dzieł. Może wystawić namalowane obrazy na sprzedaż w internecie i w którymś momencie na pewno znajdą się chętni, którzy przynajmniej tym sposobem mogą pobyć ze sztuką i w niej uczestniczyć. Aktualnie galerie i aukcje internetowe cieszą się sporym uznaniem, gdyż dają korzyści zarówno artyście, jak i odbiorcy dzieła. Pierwszy może udostępnić swoje prace i dotrzeć do sporego grona osób, drugi, nie wychodząc z domu może kupić obraz, na który chciałby patrzeć co chwila wstając o poranku czy kładąc się późną nocą. Czasami trzeba obejrzeć sporo obrazów zanim znajdzie się ten jeden naprawdę porywający nasze serce, ale właśnie z tego powodu warto oglądać i porównywać. Wielu z nas często nawet tak naprawdę nie wie jakie w istocie „rzeczy” przypadną nam do gustu, oglądając rozmaite dzieła z ciekawymi motywami, namalowanymi za pomocą rozmaitych technik i tak dalej lepiej poznajemy siebie, własne upodobania i zachcianki.

Jeśli chcesz zdobyć więcej informacji na omawiany temat, to notka z serwisu (http://www.takaposciel.pl/tania-posciel) także takie dane zawiera, zatem kliknij tutaj, aby je przeczytać.

Obraz musi mieć to coś, ale to coś dla nas, dzięki czemu zapragniemy go kupić i za każdym razem będziemy przeżywać wspaniałe emocje patrząc na niego. Dlatego właśnie należy szukać dopóki się nie znajdzie.

admin