Porady w jakich miejscach możemy kupić starocie

Wielkimi krokami zbliża się sezon urlopowy, a co za tym idzie czekają nas wycieczki! Gdzie chcecie wyjechać? Mazury? Polskie morze? A może wyjazd za granicę? W każdym z tych miejsc na turystów czeka wiele pokus… w tym sklepiki z przeróżnymi przedmiotami! Sporą liczbę miast ma jeszcze tzw. pchli targ, gdzie znajdziemy sporo interesujących przedmiotów. Dziś piszemy o tym, jak kupować antyki.

starocie

Autor: bratty alli
Jeden z moich ukochanych pchlich targów jest we Lwowie, w samym centrum miasta ( na lovingit.pl). Można tam kupić dosłownie wszystko, od czapek wojskowych z czasów II wojny światowej, przez srebrne patery, po meble, mające niemal 100 lat. Kupowanie na nim stanowi dla mnie zazwyczaj nie lada rozrywkę. Tam właśnie znalazłam zestaw starych pocztówek z polskimi miastami, dorodną, bogato zdobioną srebrną tacę, na której podaję gościom kawę bądź herbatę.
Szukanie interesujących rzeczy często trwają trochę czasu. Jeśli jesteśmyfanami antyków, dobrym pomysłem jest poznać czas historyczny, z której rzeczy nas kręcą. Zbadajmy wtedy, jakich charakterystycznych elementów powinniśmy szukać. Poradźmy się innego miłośnika, który doradzi nam, gdzie np.odnajdziemy datę wykonania przedmiotu. Nie zrażajmy się, gdy szafka czy stolik (zobacz stolik kawowy stylowy) są mocno zniszczone.

Masz zamiar znać więcej informacji na ten interesujący temat? Zatem ten tekst doczytaj tutaj (https://stargres.pl/porady/) następną stronę pod tym linkiem.

Możemy je własnoręcznie wyczyścić i odmalować, w ten sposób dostaną nowe życie. Często w miejscowościach odbywają się także tzw. garażowe wyprzedaże. Informacje o nich przeczytamy na tablicach ogłoszeniowych. Moda na nie przyszła do nas, za sprawą amerykańskich programów TV.
Wiele oryginalnych koncepcji na stare meble i wyszperane na pchlich targach rzeczy ma internautka lou na swoim blogu: gdzie kupić starocie

.

admin