Last modified date

Odpowiednia aranżacja strefy kominkowej wpłynie na komfortowe korzystanie z paleniska, a jednocześnie wyeksponuje wyjątkowy charakter takiego wyposażenia, kreując pomieszczeniu atmosferę ciepła oraz przytulności. Zazwyczaj kominek instalowany jest w środkowej części salonu, która stanowi strefę rodzinnego życia. Ale to nie jedyny możliwy sposób na zaaranżowanie kominka.

Wanna

Autor: SashaW
Źródło: http://www.flickr.com/photos/sashawolff/3461164440/
lampa antydepresyjna

Autor: Albert Luo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli mieszkanie to nasza prywatna oaza spokoju, a znajomych zapraszamy sporadycznie, kominek pomoże wykreować osobistą strefę komfortu, na którą składać się będzie wyłącznie wygodna kanapa bądź designerski fotel, stworzone do relaksu dla jednej bądź dwóch osób – . Jeśli nad kominkiem lub obok niego zawiesimy telewizor, w salonie będziemy spędzać długie, przyjemne chwile na rozrywce przy ulubionych programach.

Nie ociągaj się, a jeżeli zafascynował Cię ten temat, to odsyłam do strony www (http://www.marexopony.pl/mechanik-wroclaw). W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące zagadnienia.

Dysponując niezagospodarowaną powierzchnią w obrębie obudowy kominkowej, w ścianach można wydrążyć wnęki, by zamontować półki na książki, praktyczne regały na bibeloty bądź tekstylia – jaka zabudowa do kominka ?.

W podobny sposób można zaaranżować przestrzeń z kominkiem, jeśli znajduje się on na uboczu pomieszczenia, z dala od szklaków komunikacyjnych lokatorów. Wykorzystując półkę z książkami, która będzie spełniać rolę ścianki separującej przestrzeń z paleniskiem od pozostałej części części do wozideł pokoju, z łatwością stworzymy zaciszny kącik czytelniczy, gdzie z chęcią pogrążymy się w pochłaniającej powieści. Wystarczy ustawić przy kominku wygodny fotel lub szelzong oraz mały stolik, aby cieszyć się ze swojego własnego, czytelniczym spa. Należy zwrócić uwagę, iż zabudowa kominek jaką posiada powinien współgrać stylistycznie z meblami i dekoracjami. Na przykład do nowoczesnej, narożnej zabudowy w czarnym kolorze raczej nie będzie pasował babciny fotel. W takim przypadku strzałem w dziesiątkę może być skórzana leżanka.

admin