Pokój jadalny w stylu rustykalnym – jakie detale warto wykorzystać?

Last modified date

W ostatnich czasach na topie jest rustykalny styl urządzania. Można go użyć w niemal każdym wnętrzu – czy to w sypialni czy łazience.

Jadalnia urządzona w tym właśnie stylu może stanowić przytulne miejsce do spędzania wolnego czasu z przyjaciółmi na wspólnych pogawędkach czy posiłkach.
szablony

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy kupić rustykalne, a przy tym modne dekoracje do jadalni, najistotniejszą kwestię tworzy stół wraz z kompletem właściwych krzeseł. Styl rustykalny uwielbia drewno, z tego właśnie powodu najlepiej jest zainwestować w stół wyprodukowany z tego właśnie surowca. Sprawi to, że zyskamy też pewność, że element ten będzie nam służyć przez dług czas – drewno to niezwykle trwały materiał, który nie niszczy się z biegiem czasu.
Inne modne dekoracje do jadalni, w które warto się wyposażyć stanowią rustykalne zasłonki, wykończone fantazyjnymi printami. Ten styl uwielbia w szczególności wyraziste wzory w delikatnej kolorystyce. Kropki, paski, kwiatki – wszystko jedno. Ważne jest tylko to, żeby wzór był dość duży i rzucał się w oczy.
Styl rustykalny doskonale uzupełnią też niewielkie obrazki, odwołujące się luźno do tematyki kuchennej. Możemy zastosować martwą naturę lub ilustracje przedstawiające ludzi podczas jedzenia – wszystko jest zależne od naszego gustu.

Ważne jest jednakże, by obrazy były również utrzymane w przygaszonej, niezbyt ostrej kolorystyce. Ciekawą możliwością jest także powieszenie na ścianie rustykalnego lustra w ciężkiej ramie.

Jeśli spodobał Ci się materiał, który teraz przeglądasz, to z pewnością zainteresuje Cię także ten portal (https://eshop.pronar.com.pl/zestaw-kluczy-hazet-2). On również przedstawia pokrewny temat.

Dodatkowo zatroszczy się ono o to, by optycznie powiększyć pomieszczenie o małej powierzchni – same korzyści!

admin