Pokój hotelowy, pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem

Aby mieć zdrowie i szczęście, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie ma się sytuacja ze spaniem. W zależności jak dobrze nam się spało, zależy cały dzień, toteż łóżko pełni najważniejszą rolę w pokoju hotelowym. To łóżko wpływa na opinię gości, którzy mogą polecić hotel innym.

pokój

Autor: Hotel Montecatini Terme
Źródło: http://www.flickr.com

Na portalach rezerwacyjnych zasadniczą sprawą oprócz zapytania o koszt doby hotelowej jest odszukanie komentarzy osób odwiedzających hotel na jego temat. A, że gość hotelowy dużą ilość czasu spędza na łóżku: nie tylko na nim śpi, ale też siedzi, oglądając telewizję, czyta, czy pracuje na laptopie, warto więc zwracać uwagę na ich materiał i wykonanie.

Który model łóżka wybrać? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pomieszczeń. Kwestia wyboru właściciela. Jeśli są to sielskie klimaty warto pokusić się o łóżka drewniane lub metalowe, zaś podwójne łóżka hotelowe, z miękkim materacem oraz ekskluzywna pościelą odnajdą się w bardziej eleganckim stylu. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko (metalowe szafki nocne) będzie wyglądało znakomicie. Przy łóżku z całą pewnością muszą stanąć szafki tzw.

Jeśli nie masz pewności, czy umieszczone na tej witrynie wiadomości są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło (http://www.cermag.com.pl/pl/oferta/plytki/plytki-kuchenne), które posłużyło do stworzenia tego artykułu.

nocne, które spowodują, że przestrzeń obok łóżka stanie się jeszcze bardziej przytulna i „otuli gości swymi ramionami”.

Przyjemną atmosferę w pokoju hotelowym wyczarujemy za pomocą kilku małych lampek stojących i kinkietów. Wyposażenie pokoju hotelowego w stylu minimalistycznym najlepiej zredukować do minimum, porady . Meble powinny posiadać subtelną fakturę i prosty kształt, dlatego łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

pokój

Autor: Uetliberg
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój hotelowy musi wyróżniać się nie tylko funkcjonalnością, ale i stroną wizualną. Dobrze, jeśli jest urządzony w taki sposób, że nie zawiera niepotrzebnych elementów – tym bardziej jest to ważne, jeżeli utrudniałyby one utrzymanie pokoju w ładzie. Meble hotelowe oraz inne elementy wyposażenia, nie muszą pochodzić od wybitnych projektantów, ważne jest to, by były w dobrym stanie – zarysowane blaty, czy wiszące drzwiczki szafek, na pewno wywrą negatywny odbiór u gościa.

admin