Pokój dzienny to zdecydowanie wizytówka każdego mieszkania

Last modified date

Salon jest sercem i wizytówką każdego mieszkania. To dokładnie w nim najczęściej odpoczywamy, oglądamy telewizję, spędzamy czas z familią i z przyjaciółmi. Każdy z nas chciałby, ażeby nasz salon był komfortowy, funkcjonalny, a jednocześnie elegancko urządzony.

jadalnia

Autor: RikkisRefuge Other
Źródło: http://www.flickr.com
Salon powinien być miejscem jednoczącym z tej przyczyny warto zadbać o jego środkowe położenie na planie naszego domu, tak aby był łatwo dostępny. Niemniej jednak trzeba pamiętać, aby nie stał się on węzłem komunikacyjnym, przez który przechodzi się do dalszej części mieszkania – sypialni, czy kuchni. Wejście do salonu winno być dobrze widoczne z holu. W pobliżu pokoju dziennego można też zaplanować łazienkę dla gości, jednak w ten sposób, aby drzwi do niej nie były dostrzegalne z miejsca naszego wypoczynku. Urządzenie salonu nie będzie trudne, jeśli weźmiemy pod uwagę oprawę architektoniczną jak też rozmiary wnętrza. Bardzo ważny jest właściwy wybór mebli, nie do każdego salonu pasuje stolik industrialny. Podstawowymi, stanowiącymi wyposażenie salonu są niewątpliwie wygodne meble wypoczynkowe: sofa, fotele, szezlongi. Niespodzianką może być fakt, iż nieduża, komfortowa sofa może zająć o wiele więcej miejsca aniżeli tradycyjna kanapa. Dobierając mniejsze sprzęty zyskujemy możność dokonywania częstych a także swobodnych zmian w aranżacji salonu.

salon

Autor: Milestone Management
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkową atrakcję stanowić może kominek. Jeśli jest on umiejscowiony w centrum większego salonu, powinniśmy postawić kanapę czołem do paleniska, a tyłem do okna. Niestety w taki sposób odcinamy się od pozostałości otoczenia. W takim przypadku dobrze jest poszukać innych rozwiązań, przykładowo wyznaczyć dwa punkty wypoczynkowe.

Ekwipunek salonu to oczywiście nie tylko komplet wypoczynkowy, ale też stół meble kuchenne warszawa z wygodnymi krzesłami – przy którym można spędzać czas z rodzinką i przyjaciółmi, sprzęt do słuchania muzyki, lub też wielka biblioteczka wypełniona książkami. Duże przeszklenia w pokoju dziennym, pozwolą nam na obcowanie z przyrodą przydomowych zieleńców, siedząc wygodnie w fotelu. Pokój dzienny winien być tak zaplanowany, aby powalał nam na kontakty z otoczeniem. Dzięki dużym oknom, ogrodowa zieloność może stanowić wystrój naszego dziennego pokoju.
Dobrze dobrane oświetlenie salonu pozwoli nam wydobyć z cienia wyselekcjonowane elementy aranżacji, a jednocześnie umożliwi nam wypoczynek w nastrojowo doświetlonym miejscu.

admin