Podstawowe zalety sprzedawanych obecnie laśm ledowych, przykładowe metody ich wykorzystania.

Last modified date

Kilkanaście lat temu głównym zastosowaniem diod były urządzenia elektroniczne – większość z nas zapewne pamięta zielone lub czerwone światełka w różnych sprzętach. Potem ktoś wymyślił, że wiele niewielkich diod da się złączyć w jeden dłuższy pasek i w ten sposób w sklepach pojawiły się taśmy led.

Taśmy LED

Autor: KOBI Light
Źródło: KOBI Light
Wybór taśmy Led

Dzisiaj taśmy led są coraz powszechniej używane w technice oświetleniowej.

Równie fascynujący post umieszczony jest tu, więc odwiedź witrynę pizzeria bolesławiec i zobacz, jakie treści tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią.

Dzięki swoim właściwościom używać je można w licznych zastosowaniach, nawet tam gdzie inne źródła światła zupełnie by się nie sprawdziły. Największym plusem diod led jest to, że są bardzo elastyczne. Typowa taśma ma szerokość od kilku do kilkunastu milimetrów, i w określonych odstępach umieszczone są na niej nieduże diody. Każda z nich tak naprawdę składa się z trzech niezależnych kolorów, to znaczy czerwonego, niebieskiego i zielonego, i wszystkimi można zupełnie niezależnie sterować. Wykorzystywany jest w tym celu odpowiedni sterownik, który załącza w razie potrzeby poszczególne części całości.

Diody LED zasilane są przy pomocy dedykowanych zasilaczy mających napięcie kilkunastu volt. Użycie dodatkowego układu zasilającego sprawia, że są bardzo bezpieczne w użyciu, nie występuje w nich ryzyko porażenia, jak przy zwykłych układach oświetleniowych. Dodatkowo diody te są niezwykle oszczędne, zużycie przez nie energii jest sporo niższe niż klasycznych żarówek, co ma spore znaczenie na wysokość rachunków za prąd.

Taśma RGB Led Obecnie w sklepach jest bardzo duża różnorodność taśm, różniących się kolorem, jasnością i pozostałymi parametrami. Część ich odmian jest odporne na działanie warunków atmosferycznych, więc doskonale nadają się do pracy poza domem, niektórzy używają je nawet jako choinkowe oświetlenie. Inne odmiany, na przykład taśma led rgb 5050 doskonale będą się sprawdzać w rozświetlania sufitów albo szafek. Ten rodzaj taśmy posiada dodatkowy samoprzylepny pasek, dzięki któremu można je przymocować do niemal każdej nawierzchni, bez żadnego problemu da się je też docinać na dowolne wymiary. Zweryfikuj dodatkowe informacje na tej stronie

admin