Podstawowe odmiany fototapet, ich plusy, minusy i możliwości zastosowania w nowoczesnym wykończeniu wnętrz

Last modified date

Fototapety dynamicznie wtargnęły do wielu domów i mieszkań, jako ciekawy, niebanalny element dekoracyjny. Ich ogromną zaletą jest bardzo duża różnorodność motywów i wzorów – tak naprawdę wyłącznym limitem będzie fantazja zamawiającego. Poza tym fototapety są łatwe do położenia, niedużo kosztują i dają oszałamiające efekty, trudno się więc dziwić, że zdobywają tak dużą popularność.

http://demural.co.uk/

Autor: http://demural.co.uk/
Źródło: http://demural.co.uk/
Obecnie w sprzedaży jest dostępnych parę rodzajów tapet, które się różnią od siebie parametrami i ceną. Najbardziej popularne są fototapety z papieru, składają się one z podkładu papierowego powleczonego warstwą PCV. Papierowe fototapety są mało odporne na wilgoć, więc nie nadają się zbytnio do łazienek i kuchni. Oprócz tego wymagają odpowiednio gładkich ścian, ale ich niezaprzeczalnym plusem są niewysokie koszty zakupu.

Znacznie lepsze parametry mają podłoża wykonane z domieszką lateksu, dzięki powłoce z tej substancji tapety znacznie lepiej oddają barwy, a dodatkowo można je lekko zmywać przy pomocy wilgotnych ścierek.

Najdroższe, ale jednocześnie najbardziej trwałe i odporne na działanie wilgoci są fototapety winylowe. Gwarantują one świetną jakość wydruku, prosto się ją kładzie na powierzchni ścian, a dzięki swoim właściwościom nadają się do mokrych pomieszczeń, takich jak kuchnie czy łazienki. Winylowe fototapety bez większego problemu wytrzymują wielokrotne mycie, i są jednymi z najtrwalszych rodzajów fototapet dostępnych na rynku. Jedną z najbardziej istotnych zalet wszystkich fototapet jest możliwość przygotowania jej dokładnie według wytycznych klienta.więcej w witrynie (www.creoconcept.pl/pl/katalogi/)Będzie tu mowa zarówno o rozmiarze, bo nie ma żadnych problemów, żeby zamówić taki, jaki będzie potrzebny, jak również o wzorze. Tu do dyspozycji jest zupełna dowolność – można podesłać swoje zdjęcie, jeśli tylko będzie miało ono odpowiednią jakość, to bez problemów da się je wydrukować. Można też wybrać spośród setek tysięcy zdjęć, które oferują wszystkie firmy zajmujące się ich produkcją, na przykład w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem zaczęły się cieszyć wśród zamawiających fototapety mapa świata.

admin