Plusy obrazów malowanych na płótnie, najważniejsze informacje o tej używanej coraz częściej technologii

Last modified date

Jednym z najnowszych sposobów na ciekawe udekorowanie wnętrza swojego domu jest obraz jaki się drukuje na płótnie, który przypomina prawdziwe malowidła. Podobieństwo jest rzeczywiście duże, bo w technice tej wykorzystuje się prawdziwe, odpowiednio przygotowane malarskie płótno. Prawidłowy splot, gramatura minimum 340 gramów i odpowiedni poziom impregnacji powodują, że obrazy przygotowane na tego typu podkładach nie tylko doskonale się prezentują, lecz również są niezwykle wytrzymałe i trwałe.

obraz w salonie

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Ogromną zaletą tego typu rozwiązania będzie możliwość nadruku na obrazie dowolnego motywu. Może to na przykład zdjęcie bliskiej osoby, ulubiony zwierzak czy inna interesująca fotografia. Przy swoich zdjęciach ważne jest, aby miały one odpowiednią jakość, jeśli będą niewyraźne lub rozdzielczość będzie kiepska, to obraz zwyczajnie nie wyjdzie należycie. Jeżeli się nie będzie miało swojego zdjęcia, to też nie będzie problemu, bo z reguły firmy które się zajmują produkcją takich obrazów mają ich spory wybór, a w razie czego można jeszcze poszukać w największych internetowych bankach fotografii.

Mimo, że obraz obrazy świętej rodziny ze zdjęcia powstaje na prawdziwym półtnie, to proces tworzenia wydruku jest nowoczesny. Używane są do tego wydajne plotery, umożliwiające wydruk z fotograficzną precyzją. Stosowane farby pozwalają na uzyskanie żywych, intensywnych kolorów, jakie nie będą blaknąć po paru miesiącach wiszenia na ścianie. Większość używanych obecnie ploterów pozwala na wydruk obrazu mającego szerokość minimum 100 centymetrów, więc w sumie można z tego otrzymać całkiem spore obrazy.

W przypadku, kiedy cały obraz będzie większy, to nie będzie żadnych problemów, aby zrobić jego wydruk w częściach i następnie złożyć w całość. Przygotowane obrazy najczęściej naciąga się na ramy z drewna, dzięki czemu można je od razu zawiesić na ścianie. Nie ma też żadnego problemu, aby je oprawić w klasyczną zdobioną ramę, zrobioną z drewna czy aluminium. Obrazy tego typu przeważnie będą przygotowane na takim poziomie, że prezentują się na ścianie naprawdę świetnie.

admin