Planujemy ładny pokoik dla dziecka

Last modified date

Pokoje dla dzieci to niezmiernie wdzięczny temat. W naszych mieszkaniach urządzamy pokoje dziecięce częściej aniżeli inne pomieszczenia. Dzieciaki błyskawicznie rosną, natomiast pomieszczenia wymagają kolejny raz dostosowania do wieku, rozwoju a także zainteresowań. Pokoje dziecięce a także młodzieżowe są najbardziej wielozadaniowymi wnętrzami w naszych domach.

pokoik dziecka

Autor: Montecruz Foto
Źródło: http://www.flickr.com

Są biurem a także sypialnią, miejscem spotkań towarzyskich oraz zarazem prywatnym, zacisznym zaułkiem. Szczególnie w projektach pomieszczeń dla nastolatek mamy charakterystyczne wytyczne. Niekiedy są to wnętrza bardziej szalone, niekiedy poważne, poetyczne czy nowomodne, kolorowe lub stonowane jak też wyciszone. Łączmy style, szukajmy tej specyficznej indywidualności, jaka będzie odpowiadała młodym właścicielkom.

Dobór mebli do projektowanego pokoju należy przede wszystkim do rodziców jak też dzieci. Możliwe jest również wykonanie indywidualnego projektu łóżeczka dla dzieci z szufladą albo dopasowanie się do istniejącej częściowej zabudowy np. szafy wnękowej.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Pragniesz inne? W takim razie jesteśmy tam – należy wejść w podany link i oglądać następne wątki.

Które wybrać łóżko do sypialni? Wszystko zależy czy pokoik zamieszkiwać będzie jedno dziecko czy też rodzeństwo. W przypadku rodzeństwa znakomicie sprawdzą się łóżka dwupiętrowe. Z całą pewnością zajmą one mniej miejsca niż dwa osobne łóżeczka. Łóżko do sypialni jest świątynią każdego człowieka.

Dla Twego malucha to miejsce wyjątkowo ważne, bowiem spędza tam około 11 godzin na dobę. Sen dla malucha jest tak samo ważny jak pożywienie – dziecko we śnie rośnie, organizm tworzy nowiuteńkie komórki, mięśnie się wzmacniają, a pozyskana w dzień wiedza systematyzuje się. Toteż musimy zagwarantować mu w tymże miejscu maksymalny komfort. Jaka powinna być pościel dla dziecka? Na pewno dobrej jakości. Powinna być to pościel z bawełny. Ponadto w wypadku niemowlaków trzeba pamiętać, żeby pościel była antyalergiczna.

pokoik dziecka

Autor: lynn-anne bruns
Źródło: http://www.flickr.com

W pościeli dziecinnej, ale też tej dla dorosłych liczy się głównie dotyk. Kiedy jest mięciutka i miła w dotyku, zatem gęsto pleciona, przyjemniej będzie się w nią wtulić. Ponadto pościel z dobrej jakości bawełny po praniu zachowuje swoje własności. Nie wszystkie dzieci entuzjastycznie kładą się do łóżka. Czym możemy zwabić go do łóżeczka? Naturalnie atrakcyjnie wyglądającą pościelą.

admin