Parę przydatnych wskazówek i porad przy projektowaniu i meblowaniu łazienki w swoim domu.

Last modified date

Łazienki kojarzą się przede wszystkim z wannami i umywalkami, ale w praktyce nie należy zapominać także o roli mebli w tym miejscu. W większości łazienek nie ma ich dużo, lecz są za to niezwykle potrzebne, bo przecież w nich trzyma się większość potrzebnych drobiazgów.

szafki łazienkowe

Źródło: http://www.topeshop.pl/

Przy pewnej wyobraźni i poszukaniu inspiracji nawet łazienkę da się urządzić elegancko i stylowo, właśnie przy pomocy mebli. Bez względu na to, w jakim stylu zechce się urządzić łazienkowe wnętrze, to najważniejsze powinno w nim być standardowe wyposażenie, czyli wanna lub prysznic, ubikacja i umywalka. To te sprzęty muszą zapewniać wygodę używania, a meble stanowić mają tylko ich uzupełnienie. Po postawieniu całości można będzie zobaczyć, ile miejsca zostanie, i dopiero wtedy będzie się można wziąć za wypełnienie reszty meblami. Tu należy mieć na uwadze jedną istotną sprawę, to znaczy meble nie mogą zajmować za dużo miejsca, zwłaszcza jeżeli łazienka nie ma dużych rozmiarów, powinno się pamiętać o tym, żeby zagwarantować odpowiednią przestrzeń przy umywalce i toalecie.

Jednymi z najczęściej wykorzystywanych odmian mebli w łazienkach są wiszące szafki.

Zaciekawił Cię ten tekst? Wejdź więc do kolejnego artykułu i czytaj sprzątanie biur cennik wrocław dużo o interesujących Cię sprawach.

Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują miejsca na posadzce, a jednocześnie wykorzystywane są ściany, które zwyczajnie byłyby niezagospodarowane. Niekiedy można także zobaczyć szafki pod umywalki, da się włożyć do nich kilka potrzebnych drobiazgów, a poza tym świetnie zakrywają całą armaturę pod umywalką. Wybierając meble do łazienki trzeba pamiętać o tym, że jest w nim dużo większy poziom wilgotności niż w pozostałych miejscach w domu.

Dlatego też należy sprawdzić, czy kupowane szafki łazienkowe (sprawdź koniecznie: designerskie szafki łazienkowe) są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci. Jeśli są one zrobione z drewna lub płyt meblowych, to bardzo dobrym pomysłem może być pomalowanie ich specjalną farbą, warto również sprawdzić, czy zawiasy są odporne na rdzę. Można też kupić meble zrobione z innych rodzajów materiałów, takich jak metal czy szkło, one są dużo bardziej odporne na wilgoć niż zwykłe drewno.

admin