Last modified date

Przedpokój jest wizytówką naszego domu. Kiedy tylko przejdziemy przez próg, to przede wszystkim na podstawie korytarza możemy wywnioskować czy właściciel mieszkania ma dobry gust czy nie. Stanowi to tym samym jedno z najcięższych przestrzeni do aranżacji, gdyż nie ma okien i jest zwykle dość małe.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Najważniejszym elementem w aranżacji korytarza jest zastanowienie się nad doborem pokrycia podłóg. Będzie ona brudzić się dużo częściej niż w którymkolwiek innym pomieszczeniu w domu, gdyż ganek to jedyne pomieszczenie w którym przebywamy w mokrych butach. Ważne, żeby panele łatwo było umyć.

Optymalnie jeśli nie będzie wykonana z materiałów które wymagają skomplikowanej konserwacji np. z drewna. Jeśli chcemy podłogę z drewna trzeba liczyć się z koniecznością częstszego jej mycia, położyć chodnik przy drzwiach lub zdecydować się na pozostawienie butów na zewnątrz. Dobrym pomysłem są kafelki. Prosto utrzymać je w czystości, przede wszystkim te w neutralnych barwach i ciekawych wzorach, gdyż nie widać na nich plan. Dowiedz się szczegółów z artykułu – Barwa ścian ma współgrać z barwą posadzki i dobrze komponować się z resztą wykończenia wnętrza. Wybór jest olbrzymi. Możemy zdecydować się na wiele barw farb i tapet.

przedpokój

Autor: WITEX
Źródło: WITEX
Podstawową sprawą są także wieszaki.

Podobne dane opublikowano tutaj – więcej zobaczysz na stronie (https://belbazaar.pl/13-sypialnia), którą też należy poznać. Oczywiście jeżeli taka problematyka jest według Ciebie godna uwagi.

Dobrze aby nie znajdowały się w dużej odległości od drzwi, aby przywdziewanie płaszczy i kurtek było wygodne. Co więcej należy dopasować je do aranżacji korytarza. Mogą być one proste lub mieć mało spotykane kształty, współczesne lub w stylu retro. Uważajmy na to tylko by nie było ich za niewiele, przede wszystkim w przypadku gdy często zapraszamy gości. Oświetlenie nie musi być mocne. W korytarzu zazwyczaj nie pracujemy i nie przebywamy zbyt długo. Pomyślmy jednak aby włącznik znajdował się w łatwo dostępnym miejscu przy drzwiach. Zrezygnujmy ze stojącej lampy, bo zajmują zbyt wiele naprawdę potrzebnego miejsca. Powieśmy lepiej źródło światła na ścianie lub na suficie. Zobacz szczegóły – polecana witryna

admin