Parę informacji o niezwykłych elementach aranżacji mieszkalnych wnętrz

Last modified date

Mieszkanie stanowi najczęściej dorobek całego życia. Raz otrzymanych czterech kątów z definicji i bez wyraźnego powodu się nie zmienia. Następujące po sobie pokolenia przeprowadzają konieczne remonty i unowocześnienia. Każdy przecież chce, aby jego lokum posiadało wszelkie współczesne wygody, np. prysznic. Kiedy metamorfoza wnętrza domu staje się rzeczywistością, to wtedy przychodzi pora na aranżację kolejnych pomieszczeń. Gospodyni uwielbiająca styl retro, z pewnością umieści w mieszkaniu parę uroczych bibelotów z minionych epok. Natomiast bardziej majętne przedstawicielki płci pięknej kupią współczesne meble, które jednak swoim wyglądem nawiązują do historii.

shabby chic

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Jednym ze skutecznych trików na urządzenie wręcz historycznego wnętrza są dekoracje shabby chic – . A wśród nich główne miejsce zajmują oryginalne meble, które jesteśmy w stanie podzielić na dwie kategorie. Jedna z nich to szafki, które będą komponować się tylko ze staromodnym wnętrzem.

Masz chęć uzyskać świeże informacje na dany wątek? To obejrzyj www (tomasz-graff.pl/), z pewnością dostarczy Ci wiele pozytywnych emocji oraz na długo zostanie w Twej pamięci.

Pod uwagę możemy wziąć na przykład niewielką rozmiarów półkę zawieszaną na kuchennej ścianie – taki odizolowany od reszty mebel w wiekowym stylu nie będzie dobrze prezentował się we współczesnej kuchni. Z kolei do nowego salonu można bez żadnych przeciwwskazań wstawić śliczny stolik w stylu shabby chic.

Omówione wyżej meble będą odznaczać się przynajmniej jedną wspólna cechą. Są one malowane kilkakrotnie, a kolejne warstwy farby prześwitują przez siebie. Tego typu sposób wykończenia bywa wyznacznikiem minionego stylu, jak i stanowi o niezwykłości tych sprzętów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że na dekoracje shabby chic składają się nie tylko komody czy bardziej wyszukane egzemplarze, jak np.

dekoracje

Autor: La Petite Maison
Źródło: La Petite Maison

zwierciadła z półką. W tradycyjnych sklepach można zobaczyć wiele tego rodzaju drobiazgów, które swoją prezencją nawiązują do dawnych czasów, ale również do typowo rustykalnego wnętrza chłopskich chat.

Do takich bibelotów zaliczymy stylowe zegary albo ramki na zdjecia, a nawet wieszaki na ręczniki łazienkowe. A panie będą zauroczone pastelowymi narzutami, które przypominają te wytwarzane w Prowansji. Mężczyźni w omawianym zagadnieniu również znajdą coś dla siebie. Przecież dekoracje shabby chic nie muszą ograniczać się do typowych damskich bibelotów. W rzeczonym stylu zawodowy stolarz, a może nawet sam gospodarz, wykona choćby drewniane schody, które zaskoczą każdego gościa.

admin