Ozdabiamy wnętrza w papierowe pompony

Last modified date

Masz dzieci? A może sama lubisz drobiazgi typu DIY – „do it yourself”, czyli „zrób to sam”? Tak? Rewelacyjnie! W tym tekście podamy Ci opcję na własnoręcznie wykonane papierowe pompony.

dzieci, dziecko, niemowle

Autor: julie corsi
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu szczegół doskonale pasuje do przyozdobienia kącika dziecięcego, albo wykonania klimatycznej strefy salonu lub sypialni. Do wykonania wielkich pomponów z papieru potrzebujesz barwnej bibuły, cieńki drucik (taki jak używają panie w kwiaciarniach, albo do robienia biżuterii), elegancki sznurek, lub taśmę, linijkę i dobre nożyczki. Rolkę bibuły (50×200 cm) tniemy na 4 albo 5 części (po 50 albo 40 cm każdy), później zginamy to na pół i tniemy przy krótszym boku.

W kolejnej turze działań te kawałki zginamy w harmonijkę, zginamy na pół aby wyczuć środek. Po środku wycinamy niewielkie trójkąty ba bokach i łączymy drucikiem i ozdobną tasiemką. W drugiej kolejności rozchylamy w wachlarzyk i rozsuwamy warstwa po warstwie.

Jeżeli zafascynował Cię niniejszy artykuł, to odwiedź www wiercenie w żelbecie a tam oczekują na Ciebie informacje warte zainteresowania. Sprawdź je – będziesz niesamowicie zadowolony.

W czasie gdy utworzymy z tego cały pompon polecamy umocować go na karniszu.

pokój dla dzieci

Autor: Barlinek S.A.
Źródło: Barlinek S.A.
W moim mieszkaniu wiszą takie trzy ozdobne pompony w kolorze żółtym, zielonym i pomarańczowym. Doskonale pasują do letniej aranżacji tego pomieszczenia i są elementem wnoszący świeżość w bardzo standardową aranżację mieszkania. Moi goście, którzy do mnie zawitają zachwycają się nimi i stwierdzją, że wyglądają rewelacyjnie. Planuję podobnych elementów w mieszkaniu moich rodziców. Może wybiorę coś z opcji, które odnalazłam tutaj: inspiracje i porady. Może powiecie, na co mam się zdecydować?

admin