Oświetlenie w technologii LED w domach i budynkach przemysłowych

Last modified date

Oświetlenie ledowe staje się coraz bardziej powszechne. Na rynku pojawia się coraz to więcej wielorakich typów i konfiguracji taśm LED. Cechą wspólną każdych form taśm jest elastyczność, możność cięcia nożyczkami, także samoprzylepne podłoże. W wypadku doboru odpowiedniej taśmy LED musimy inspirować się przede wszystkim parametrami świetlnymi, posiadaniem przez taśmy stosownych atestów, także jakością. Listwa LED musi być należycie dobrana do wszelkiego pomieszczenia.

żarówka LED

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od lokalizacji zastosowania zależy niezbędna jasność diod, szczelność, niezbędność wdrożenia profilu aluminiowego, oraz kolor światła. Ze względu na nieduże rozmiary, również giętkość, taśmy LED są używane w punktach ciężko dostępnych dla różnych rodzajów oświetleniowych. Spotykamy się z przeznaczeniem taśm dosłownie we wszelkich pomieszczeniach w mieszkaniu, a także w hotelach, restauracjach, dyskotekach, oraz na zewnątrz, w ogrodach czy do podświetlenia podjazdu, albo fasady. Przy pomocy taśmy LED podświetla się półki, klatki schodowe, wgłębienia, umeblowanie, podłogi, sufity, ściany. Do oświetlenia blatu w kuchni, lub schodów potrzebujemy jak najjaśniejszej taśmy LED.

Listwa LED z dużą klasą szczelności jest wykorzystywana w toaletach i różnych pomieszczeniach o podwyższonej wilgoci. Dzięki taśmie ze sterownikiem na pilot zdołamy osiągnąć kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden odcień, lub ustawić serię zmian zabarwień. Sterownik dobiera się do długości listwy, także wymogów i użycia.

Listwa LED najkorzystniej wygląda, gdy jest precyzyjnie zakamuflowana. Jeżeli nie ma możliwości ukrycia, a chcemy zniwelować rezultat punktowo świecących diod, należytym sposobem są teowniki aluminiowe LED. Są potrzebne przede wszystkim w oświetleniu schodów, blatów kuchennych i dyskretnym oświetleniu meblowym.

Jeśli znalezienie uzupełniających informacji na prezentowany wątek jest dla Ciebie niezwykle ważne, to żeby je zdobyć prześledź witrynę (www.mata-ochronna.pl/mata-ochronna-na-biurko-biala), na jakiej je na pewno dostrzeżesz.

chętnie wykorzystywane na zewnątrz także w łazienkach. Przeróżne rozmiary i gatunki profili umożliwiają dostosowanie do danego przeznaczenia. Profile LED dodatkowo chronią taśmy przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, a również zapobiegają odklejaniu się taśmy.

admin