Oświetlenie przemysłowe, w jaki sposób wybrać odpowiednie

Last modified date

Stworzenie właściwego oświetlenia miejsc pracy jest obowiązkiem każdego właściciela firmy. Mimo, że hale budowane są tak, aby jak najwięcej promieni słonecznych wpadało do wnętrza, potrzebne jest zastosowanie sztucznego oświetlenia.Kierunkowość oświetlenia i oddawanie barw przeciwdziałają objawom zmęczenia wśród podwładnych i powodują, że wykonywanie powierzonych zadań staje się mniej skomplikowane.

pomieszczenie przemysłowe

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Spełnienie wymagań dotyczących prawidłowego oświetlenia ma tez duże znaczenie dla bezpieczeństwa pracy. Jednak oprócz bezpieczeństwa, ważna jest też wydajność pracowników produkcji, ekonomia i normy ekologiczne. Dziś, budowanie hal produkcyjnych o dużej sprawności to norma. Względy ekonomiczne są tu nie bez znaczenia, uwzględniając duży metraż obiektów przemysłowych, zatem na etapie projektowym trzeba indywidualnie podejść do każdego z obiektów oświetlenie .

Podstawowa zasada: charakter oświetlenia przemysłowego uzależniony jest od przestrzeni, w której będzie montowane. Na halach stosuje się zwykle oprawy przemysłowe ( Led) typu high-bay, świecące jasnym, intensywnym światłem.

Jeśli szukasz odpowiedzi na nurtujące Cię zagadnienia związane z tą tematyką, to kliknij ten link i zobacz – z pewnością Cię to zaintryguje.

Rozmieszczone w równych odstępach, na całej powierzchni sufitu zapobiegają powstawaniu miejsc niedoświetlonych. Oświetlenie przemysłowe umożliwia także przemieszczanie się po hali magazynowej czy produkcyjnej, więc w miejscach, gdzie między maszynami tworzą się ciasne korytarze, idealnie sprawdzają się oprawy przemysłowe o wąskim zakresie rozsyłów światła – oświetlenie obiektów przemysłowych. Tak, by strumień świetlnyskierowany był głównie na ścieżki poruszania się pracowników.

Jednym z najdroższych elementów składowych kosztów w firmie jest składowanie.

Zainteresował Cię ten artykuł? Jest nam miło. Może zechcesz również przeczytać kolejne ciekawe informacje? Musisz tylko wejść na łącze do strony (https://www.grupapartner.pl/oferta/centrum-dystrybucji.html) i już.

Mając ten fakt na uwadze stawia się magazyny wysokiego składowania, obsługiwane przy pomocy podnośników widłowych. Operator powinien posiadać dobrą widoczność, w przeciwnym razie transport może zakończyć się zniszczeniem towaru. Tu rozwiązaniem jest zastosowanie lamp, które są w stanie kierować światło tak, aby oświetlało przejazdy między regałami oraz same półki. Dzięki swej dużej mocy, lampy mogą być zawieszone bardzo wysoko i oświetlać tylko potrzebny teren, a nie wierzch regału.

admin