Oświetlenie led. W jaki sposób różnie się od pozostałych rozwiązań?

Last modified date

Od dawna wszyscy słyszymy, że należy wymienić nasze stare żarówki na ledowe. Czemu? Bo oświetlenie typu led, to oszczędność kasy i to z każdej strony. Oczywiście na początek trzeba wydać parę groszy więcej za żarówkę ledową aniżeli za żarówkę, którą kiedyś wybieraliśmy. Jednak potem taka żarówka led świeci o wiele dłużej i pobiera mniejszą ilość prądu, co da się zauważyć patrząc na nasze rachunki. Jak więc łatwo pojąć kupowanie żarówki led mr11 jest rzeczywiście świetnym rozwiązaniem. Gwinty przy żarówkach led są dopasowane do lamp, które są w swoich mieszkaniach, więc nie trzeba się przejmować, że coś nie będzie pasowało.

żarówki led

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego kiedy do tej pory nie było okazji zmienić żarówek w naszych domach czy garażach, to należy to zrobić. Jeśli nie przekonuje nas ekologiczny argument, to argument dotyczący tego, że mniej pieniędzy będzie wypływało z naszego portfela będzie odpowiedni.

Jeśli przedkładana w tym materiale problematyka to Twoje hobby – wyraź opinię na jej temat. Twój komentarz z pewnością dla autora się liczy.

A gdy dostrzeżemy, że ktoś nie zmienił żarówek, to dobrze go uświadomić jak dużo są w stanie zmienić żarówki led.

Żarówki ledowe

Jeśli chcemy żyć bardziej ekologicznie, nie doprowadzając do zanieczyszczenia naszej planety powinniśmy zacząć od małych kroków. Segregacji odpadów czy zmiany żarówek. Bo kiedy chodzi o żarówki led to dzięki nim oszczędzamy energię, a co za tym idzie są one bardziej przyjazne dla natury. Bo to właśnie te niewielkie działania w domu każdego z nas sprawią, że środowisko będzie w lepszej kondycji. Nie zaczynajmy od zmieniania całego świata, zacznijmy od zmieniania we własnym gospodarstwie domowym.

Na początek warto pozmieniać wszystkie żarówki na ledowe. Nie bez kozery nawet na ulicach miast i wzdłuż różnych arterii drogowych używa się już oświetlenia typu led. Krok po kroku wiele miejscowości zmienia oświetlenie właśnie na ledowe. Wiąże się to z tym, że oczywiście na początku musimy zainwestować w to dużo pieniędzy, ale z czasem tego rodzaju inwestycja zwróci się z nawiązką. Rachunki za prąd wykorzystywany przez miasto będą o wiele niższe. Dodatkowo kierowcy są również wdzięczne za taką zmianę oświetlenia, bo to typu led nie jest tak mocne.

admin