Oświetlenie jako ważny fragment aranżacji.

Last modified date

Comments: 0

Światło to ważny szczegół designu. Lampy kreują atmosferę, pomagają się skupić, służą odpoczynkowi. Aby aranżacja salonu była kameralna wybierz kilka źródeł oświetlenia. Obecnie nie obowiązuje norma, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. Powinno się zastosować zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety.

Nowoczesna, oryginalna lampa

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejsze są współcześnie klasyczne modele, lecz poddane metamorfozie przez najlepszych projektantów. Znanym od lat konfiguracjom dołożono koloru, połączono w fantazyjne układy. nowoczesne lampy (zobacz lampy stojące podłogowe) stojące realizują nie tylko funkcję oświetleniową, ale też ozdobną. Bawialnia to przeważnie największa powierzchnia w naszych mieszkaniach i domach, dlatego właśnie w tym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na dobór jednej większej lampy, albo paru mniejszych.

Widzisz teraz niezwykle ciekawy artykuł, zatem zapewne zaciekawi Cię także ten udostępniony (https://www.brumet.com.pl/) materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

W tym miejscu światło może i winno pełnić również rolę estetyczną i stać się składnikiem wystroju wnętrza. Propozycje dostępne współcześnie na rynku dostarczają w tej sferze sporo możliwości i swobody doboru. Od paru lat styl w planowaniu oświetlenia ogromnie się zmienia i wciąż ewaluuje.

Nowoczesne lampy stojące przeważnie umieszczamy w sąsiedztwie kanapy, na jakiej wieczorami siedzimy i czytamy książki, bądź oglądamy telewizję – odwiedź stronę . Lampy stojące mają jeszcze jedną wyższość nad pozostałym typem oświetlenia salonu, dostarczają poczucie prywatności, bowiem oświetlają wybrany fragment pomieszczenia, jego kawałek, a nie całe wnętrze, jak ma to miejsce w przypadku żyrandoli.

Propozycja lamp stołowych jest rzeczywiście olbrzymia. Powinno się jednak pamiętać, ażeby lampka posiadała możliwie największe możliwości regulowania, przynajmniej jeśli chodzi o ramię, oraz klosz. Dzięki temu stale dostosujemy sobie ilość światła, co pozwoli nam na jego stosowne ukierunkowanie.

Jeżeli postawimy w salonie lampy o jasnych kloszach, przynoszących jasne rozproszone światło sprawimy, że salon będzie wydawał się większy. Prowadząc strumień oświetlenia na strop, wizualnie powiększymy salon. Jeśli zależy nam na nastrojowym, kameralnym klimacie w wielkim salonie, musimy pomyśleć o lampach z abażurami nieprzepuszczającymi światła, których snop oświetla zawężoną przestrzeń wnętrza. Nowoczesne lampy stojące winny posiadać odważne kształty i odcienie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Post comment