Oświetlenie jako ważny fragment aranżacji.

Last modified date

Światło to ważny szczegół designu. Lampy kreują atmosferę, pomagają się skupić, służą odpoczynkowi. Aby aranżacja salonu była kameralna wybierz kilka źródeł oświetlenia. Obecnie nie obowiązuje norma, że w salonie koniecznie musi wisieć żyrandol. Powinno się zastosować zarówno lampy wiszące, stojące, jak i kinkiety.

Nowoczesna, oryginalna lampa

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Najmodniejsze są współcześnie klasyczne modele, lecz poddane metamorfozie przez najlepszych projektantów. Znanym od lat konfiguracjom dołożono koloru, połączono w fantazyjne układy. nowoczesne lampy (zobacz lampy stojące podłogowe) stojące realizują nie tylko funkcję oświetleniową, ale też ozdobną. Bawialnia to przeważnie największa powierzchnia w naszych mieszkaniach i domach, dlatego właśnie w tym pomieszczeniu możemy sobie pozwolić na dobór jednej większej lampy, albo paru mniejszych.

Widzisz teraz niezwykle ciekawy artykuł, zatem zapewne zaciekawi Cię także ten udostępniony (https://www.brumet.com.pl/) materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

W tym miejscu światło może i winno pełnić również rolę estetyczną i stać się składnikiem wystroju wnętrza. Propozycje dostępne współcześnie na rynku dostarczają w tej sferze sporo możliwości i swobody doboru. Od paru lat styl w planowaniu oświetlenia ogromnie się zmienia i wciąż ewaluuje.

Nowoczesne lampy stojące przeważnie umieszczamy w sąsiedztwie kanapy, na jakiej wieczorami siedzimy i czytamy książki, bądź oglądamy telewizję – odwiedź stronę . Lampy stojące mają jeszcze jedną wyższość nad pozostałym typem oświetlenia salonu, dostarczają poczucie prywatności, bowiem oświetlają wybrany fragment pomieszczenia, jego kawałek, a nie całe wnętrze, jak ma to miejsce w przypadku żyrandoli.

Propozycja lamp stołowych jest rzeczywiście olbrzymia. Powinno się jednak pamiętać, ażeby lampka posiadała możliwie największe możliwości regulowania, przynajmniej jeśli chodzi o ramię, oraz klosz. Dzięki temu stale dostosujemy sobie ilość światła, co pozwoli nam na jego stosowne ukierunkowanie.

Jeżeli postawimy w salonie lampy o jasnych kloszach, przynoszących jasne rozproszone światło sprawimy, że salon będzie wydawał się większy. Prowadząc strumień oświetlenia na strop, wizualnie powiększymy salon. Jeśli zależy nam na nastrojowym, kameralnym klimacie w wielkim salonie, musimy pomyśleć o lampach z abażurami nieprzepuszczającymi światła, których snop oświetla zawężoną przestrzeń wnętrza. Nowoczesne lampy stojące winny posiadać odważne kształty i odcienie.

admin