Oświetlenie elementem dekoracyjnym

Każde wnętrze przeznaczone pod aktywność usługową, na przykład pod kafejkę czy salon fryzjerski, oprócz stosownego wyposażenia technicznego a więc odpowiednio: ladą, ekspresem do kawy, nożyczkami, suszarkami itd. potrzebuje rozwiązania na niecodzienny wygląd. Możemy to uzyskać na przeróżne sposoby.

led

Autor: darkday
Źródło: http://www.flickr.com
W kafejce na przykład postawiłbym kominek w rogu pomieszczenia. Zagwarantowało by to nam zarazem ogrzewanie i ładny wygląd, zatem przyjemne z pożytecznym. Do tego drewniane, dębowe stoły. Konieczne jest także stosowne oświetlenie. Warto zastosować lampy na stoliczkach jak też plafony, a z rzadka (przykładowo tuż przed Bożym Narodzeniem), dodatkowo można jeszcze pomyśleć o jakichś dekoracjach świetlnych.

Oszczędnym pomysłem może stać się taśma LED, która w porównaniu z tradycyjnymi lampkami choinkowymi jest o wiele tańsza w eksploatacji. Taśma LED jest także niezwykle elastyczna, można nią opasać klatkę schodową wcześniej przystrojoną witkami choinki co z pewnością przyda atrakcyjności.

led

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Innym sposobem w którym wykorzystana może być taśma LED jest dekoracja ścian budowli. Jest to szczególnie popularny sposób zdobienia podwórza i domostwa we wsiach Podhala w jego okolicy. W czasie wszelkich świąt kościelnych przybiera ten zwyczaj czasami formę specyficznego współzawodnictwa – trwają wyścigi który uczyni ze swego domu i podwórka większą choinę.

Tak więc podróżując pomiędzy końcówką listopada a początkiem stycznia roku następnego powiedzmy w kierunku Kasinki Małej, widzimy jak domy jarzą się niczym rozgwieżdżone niebo w pogodną noc, a po dachach wchodzą świetliści Mikołaje z saniami i innego tego rodzaju dodatkami.

Jeżeli zaciekawił Cię ten tekst, przeczytaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam meble magnat opinie, znajdziesz tutaj analogiczne informacje.

Dla oszczędnego gospodarza w takowym przypadku taśma LED to doskonałe rozwiązanie, bo diody pobierają znacząco mnie energii niż nawet w największym stopniu ekonomiczna żarówka.

Tego rodzaju oświetlenie posiada także taką zaletę, że jest niezwykle odporne na warunki atmosferyczne bowiem źródło światła jest umieszczone w plastikowej taśmie, przeto wilgotność nie jest już kłopotem. Taśma LED wykorzystywana bywa również na przykład jako doświetlenie szyldu przydrożnej restauracji, przydrożnej reklamy i jak wszelki LED wszędzie tam, gdzie wymagany jest mały pobór prądu.

admin