Last modified date

Zbyt duża wilgotność powietrza prowadzi niekiedy do rozprzestrzenienia się niebezpiecznych drobnoustrojów oraz pojawienia się pleśni i grzyba. Powodów wilgotnego powietrza jest dużo, także suszona w pomieszczeniu odzież może w znaczny sposób zwiększyć poziom wilgoci. Może to być przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem, szczególnie u osób cierpiących na dolegliwości układu oddechowego.

osuszacz powietrza

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Takie powietrze może również powodować zakłócenia w funkcjonowaniu urządzeń elektrycznych, korozję części metalowych w urządzeniach gospodarstwa domowego czy wypaczenie kosztownych, drewnianych elementów umeblowania lub kosztownych instrumentów muzycznych. Aby temu zapobiec wykorzystuje się urządzenia nazywane osuszaczami powietrza (jeśli chcesz wiedzieć więcej zajrzyj tu: oferta osuszaczy powietrza).

Nieskomplikowane i efektywne urządzenia
Higrometr, czyli urządzenie określające stopień wilgotności powietrza jest najważniejszą częścią osuszacza. Poziom wilgotności jest oznaczany procentowo, za idealne warunki uznawana jest wilgotność w okolicach 50%. Kiedy ta granica jest przekroczona, higrometr uruchomi osuszacz.

Otrzymanie następnych wiadomości na nakreślany tutaj temat jest dla Ciebie kwestią priorytetową? Jeżeli tak, to bez strachu kliknij ten link oraz tam zdobądź wiarygodne info (http://sklep.kaja-glass.pl/blog/73_jak-przygotowac-wiosenna-dekoracje-do-salonu).

Takie urządzenie w pierwszej kolejności kieruje powietrze (https://www.aleklima.pl/klimatyzatory-rodzaje/klimatyzatory-nascienne) do filtru usuwającego kurz i zanieczyszczenia. Samo osuszanie stanowi proces dwuetapowy: najpierw powietrze jest schładzane a potem ogrzewane. W obu tych procesach woda obecna w powietrzu skrapla się i przedostaje się do pojemnika na wodę. Drugim kluczowym elementem każdego osuszacza jest higrostat. Służy on utrzymywaniu stałego, wymaganego stopnia wilgotności powietrza. Bez niego urządzenie mogłoby w zbyt dużym stopniu osuszyć powietrze, co także jest zjawiskiem niepożądanym.

Dlaczego dobrze jest posiadać osuszacz
Główną zaletą tych urządzeń jest ich niska cena. Nawet bardziej zaawansowane urządzenia nie kosztują ponad 1000 złotych. Jest to cena niezbyt duża w porównaniu z kosztami usuwania pleśni ze ściany czy reperacji urządzeń gospodarstwa domowego. Odgrzybianie może się wiązać ze skuwaniem całego tynku ze ścian, co jest długotrwałe i dużo kosztuje.

Odpowiednia wilgotność powietrza to jednak nie tylko większa żywotność sprzętów i urządzeń, to przede wszystkim dobre samopoczucie. Udowodniono, że wiele chorób także bierze się z utrzymania szkodliwej wilgotności we wnętrzach – choroby płuc, reumatyzm czy migrena.

admin