Last modified date

Nasz wzrok czasem nie działa perfekcyjnie. Co jednak ważne, czasem niedoskonałość oczu da się wykorzystać na plus. Architekci wnętrz wiedzą coś na ten temat.

Salon w nowoczesnym stylu

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com
Jedne pokoje są duże, kolejne skromne. Nie oznacza to jednak, iż w małym pokoju za każdym razem będziemy czuć brak przestrzeni, a w ogromnym jej nadmiar. Wręcz przeciwnie, właściwie zaaranżowane wnętrze sprawi, że mały pokój wyda się znacznie większy, a duży wyda się mniejszy. Jakiego rodzaju trików można użyć, żeby oszukać umysł? Dowiesz się zaglądając na .

Po pierwsze, dobrze jest mieć na uwadze właściwą liczbę elementów w pokoju. Małe przestrzenie nie są odpowiednie do gromadzenia dużej ilości obiektów. Łatwo w taki sposób przeładować pokój i wywołać poczucie ciasnoty. Z pomocą przychodzą tu meble wyposażone w ukryte schowki i szuflady. Dzięki temu prościej ulokujemy dużą ilość elementów na mniejszej przestrzeni.

Nowoczesny wystrój salonu

Autor: designmilk
Źródło: http://www.flickr.com

Drugi dobry pomysł to użycie luster. Duże zwierciadło w pokoju czy na ciasnym korytarzu jest w stanie sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na o wiele bardziej obszerne.

Istotne znaczenie ma też dobór barw. Jasne barwy są w stanie istotnie wizualnie rozszerzyć wnętrze, z kolei ciemne barwy istotnie go zmniejszą. W skromnym pokoju czy korytarzu opłaca się wykorzystywać w związku z tym jasne ubarwienie.

Nie ociągaj się – jeśli podoba Ci się nasz opis, to do zweryfikowania (https://www.marmex.pl/meble-do-pokoju-mlodziezowego/) mamy także zbliżone treści na stronie, która znajduje się pod wskazanym linkiem.

Kiedy mamy zamiar „powiększyć” metraż, użyteczne będą również paski ułożone poziomo.

Tak samo jak w przypadku ozdób i innych elementów wyposażenia, wybierając kolory powinniśmy pamiętać o umiarze. Za duża liczba kolorów oznacza wizualny bałagan, a to wyraźnie zmniejsza przestrzeń. Najlepiej wybrać maksimum trzy kolory.

admin