Opis najnowszych trendów w wyposażeniu wnętrz czyli najważniejsze zalety obrazów

Last modified date

Współczesne wzornictwo od jakiegoś czasu otrzymało nowe możliwości, którymi są obrazy które się drukuje na płótnach. Przez użycie typowego płótna malarskiego, przystosowanego do tego, aby było można robić na nim nadruki, można uzyskać niesamowite wprost rezultaty. Tak wydrukowany obraz będzie zachowywał charakter prawdziwego obrazu, to znaczy głównie ma strukturę użytego materiału, dzięki czemu wygląda dużo lepiej niż papierowe reprodukcje.

obraz

Autor: Irina
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną zaletą tego typu obrazów jest możliwość wydrukowania dowolnego motywu.

Kiedy będziesz potrzebować pokrewnych informacji na temat poruszany w powyższym tekście, to wejdź tu drewniany sekretarzyk do gabinetu – na pewno te materiały również Cię zaintrygują!

Niezwykle często będą to reprodukcje największych dzieł malarskich, w pierwszej chwili wyglądające wręcz jak oryginały. Lecz nie ma też żadnego problemu, żeby przesłać jakieś swoje zdjęcie, musi tylko ono mieć odpowiednią rozdzielczość i jakość. Jeżeli ktoś nie ma pomysłu, to może skorzystać z tego, co proponują firmy oferujące malowanie takich obrazów. Z reguły posiadają one kilkaset interesujących propozycji, przeważnie współpracują również z bankami zdjęć w internecie, w jakich do wyboru będzie ich kilka milionów.

Typowy obraz na płótnie jest drukowany na tkaninach, najczęściej są to płótna wykonane w 100% z naturalnej bawełny, o gramaturze co najmniej 340 gramów. Płótna takie mają strukturę przypominającą materiały używane w zwykłym malarstwie, przez co bardzo dobrze wyglądają, mając przy tym świetną jakość druku i trwałość. Płótna są odpowiednio przygotowane przed procesem malowania, cechują się również wysoką wodoodpornością.

Sam proces drukowania odbywa się na nowoczesnych ploterach, które mogą dać druk w bardzo wysokiej rozdzielczości. Przez to bardzo dokładnie będą one oddawać każdy szczegół, a wygląd podkładu powoduje, że wyglądają całkiem realistycznie. W związku z tym że w całym procesie przygotowywane są obrazy, to ostatnią czynnością będzie rozciągnięcie zadrukowanego materiału na przygotowaną wcześniej ramę drewnianą. Ramy wykonane są z dobrze wysuszonego, ładnego drewna, przez co będą się one od razu nadawać do zawieszenia na ścianie.

admin