Odświeżamy cztery kąty

Tak to już jest, że większości z facetów nie przyjdzie samo na myśl by cokolwiek zmieniać w swym najbliższym środowisku. Nie biorę tutaj pod uwagę żadnych małych zmian typu: nowy telewizor, zestaw stereo lub komórka, ponieważ to są drobiazgi nie warte nawet wspominania. Mam raczej na myśli fakt, iż nie wprowadzi on przemian wpływających na luksus mieszkanka, a już na pewno nie zwróci uwagi na kolor ścian. Dopiero pojawienie się kobiety może to odmienić.

kwiaty

Autor: Angela Redmon
Źródło: http://www.flickr.com

Nagle kluczowym staje się prezencja stolika, stara sofa niejako traci na swych plusach i podejrzewamy że konieczną staje się jej wymiana bądź przynajmniej przemalowanie mieszkania. Nie olśniło naszego pana iż po prostu to druga połówka wytyka mu do tej pory nie dostrzegane detale. I chcąc nie chcąc wypada skupić uwagę na tym, jakie wyselekcjonować fototapety na ścianę – a to nie jest łatwa czynność.

Skoro masz ochotę w większym stopniu przestudiować opublikowany tu problem, to kliknij tutaj. Bez strachu, to wiarygodny link (https://koell.pl/sklep/artykuly-dla-dzieci/spiworki-zimowe/) – są tam zajmujące treści.

Mnogość wzorów przyprawia o zawrót głowy.

Rzecz jasna nie może być tak iż tylko fototapety na ścianę kłaść będziemy, ponieważ od nadmiaru dobra będzie nas bolała głowa po jakimś czasie, a przecież w mieszkaniu przed wszystkim mamy odprężyć się po często ciężkim dniu pracy. Należy zatem znaleźć złoty środek pomiędzy zabarwieniem a jego brakiem, bałaganem a współbrzmieniem. Świetnym projektem może być zestawienie monochromatycznych tapet z jakimś pasem fototapety kwiaty, przykładowo w środkowej części ściany. W tym miejscu świetne przykłady: demur.pl/fototapety/kwiaty.

Naturalnie kolor ścian powinien być dopasowany do stylu w którym ma być odnowione nasze pomieszczenie, ale tu niechybnie instrukcje wyda piękniejsza połówka. My panowie powinniśmy zająć się bardziej stroną techniczną, a ta też do prostych nie należy. Pod uwagę trzeba wziąć czy dawniej kładzione były fototapety na ścianę, jeżeli tak i ściana jest równa starcza niewielki nakład pracy.

kwiaty

Autor: Lynda
Źródło: http://www.flickr.com

Gorzej kiedy ściana była malowana dawniej parokrotnie, w takim przypadku potrzebne może być jej wyrównywanie za pomocą gładzi i gipsu zanim położymy wyselekcjonowane przez nas desenie. Niebanalne znaczenie ma pora w jakiej przeprowadzamy tapetowanie. Doświadczeni fachmani podobnych robót raczej unikają w okresie później jesieni i zimy ze względu na niskie temperatury, gdyż kleje do tapet zawierają w swym składzie wodę.

admin